Zarejestruj się na 2. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek

Rusza rejestracja na 2. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Nie daj się wypalić!”, które odbędzie się 18 stycznia 2022 r.

Forum współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego hasło przewodnie to „Lider/ka w zmianie”.

Temat wypalenia zawodowego jest obecnie bardzo aktualny. Dotyczy on szczególnie kadr kierowniczych, przed którymi stoją zupełnie nowe wyzwania i konieczność podejmowania trudnych decyzji. Badania pokazują, że liderki i liderzy doświadczają w ostatnim czasie niezwykle wysokiego poziomu lęku i stresu, pracują ponad siłę, nie mają czasu na regenerację i odpoczynek. Dlatego podczas 2. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek chcemy Was zaprosić do rozmowy o tym jak zadbać o siebie, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem osobistym, jak wzmocnić zespół kiedy sami potrzebujemy wzmocnienia, skąd czerpać siły do dalszego działania.

 

Od lewej: logo Programu Rozwoju Bibliotek, logo Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

2. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Nie daj się wypalić!” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.