Zapraszamy na webinarium „Porozmawiajmy o uchodźczyniach i uchodźcach”

7 października (czwartek) o godzinie 10.00 zapraszamy na webinarium, podczas którego opowiemy, jak rozmawiać o uchodźczyniach i uchodźcach.

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania – zwłaszcza edukatorki i edukatorów z bibliotek, szkół, organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działania edukacyjne w lokalnych społecznościach.

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium:

  • opowiemy o tym, kim są uchodźczynie i uchodźcy,
  • przedstawimy fakty związane z sytuacją osób chcących ubiegać się o status uchodźcy w Polsce,
  • podpowiemy, jak poprowadzić rozmowę na ten temat w swojej społeczności.

Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Uprzedzamy, że podczas webinarium poruszać będziemy tematy trudne, także związane z cierpieniem i śmiercią ludzi.

Osobą prezentującą będzie Piotr Bystrianinprezes Zarządu Fundacji Ocalenie pomagającej uchodźcom i imigrantom w Polsce. Z wykształcenia psycholog międzykulturowy i trener. W fundacji zajmował się organizacją zajęć dla dzieci w ośrodku dla uchodźców, pomocą psychologiczną dla cudzoziemców w Warszawie, rozwijaniem wolontariatu w fundacji, koordynacją warszawskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom oraz prowadzeniem programu „Witaj w domu” przeciwdziałającemu bezdomności i ubóstwu rodzin uchodźczych. Rozwija też współpracę z innymi organizacjami i prowadzi warsztaty.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie potrwa około godziny.


Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.com/porozmawiajmy-o-uchodzczyniach-i-uchodzcach/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.

Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).


Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.