Akcja "Pytamy o zielone" – weź udział w spotkaniu online!

7 lutego (środa, godz. 11:00-12:30) organizujemy spotkanie online, na którym opowiemy o akcji “Pytamy o zielone”. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli bibliotek, domów kultury, lokalnych stowarzyszeń i fundacji, kół i grup nieformalnych do udziału w spotkaniu.

Celem akcji “Pytamy o zielone” jest zadawanie pytań i działanie na rzecz środowiska, by stało się ono priorytetem i znalazło się w programach kandydatów i kandydatek przed wyborami samorządowymi 2024 r.

Często zielona zmiana w gminie zaczyna się od pytania jednej osoby lub grupy osób, i zbudowanego wokół niej poparcia mieszkańców. I właśnie o tym, jak troska mieszkańców o najbliższe otoczenie doprowadziła do ograniczenia poziomu emisji pyłów i gazów w cieplarnianych w Zakopanem odpowiedzą goście specjalni spotkania: Jolanta Sitarz-Wójcicka, aktywistka Podhalańskiego Alarmu Smogowego, oraz Władysław Bętkowski, przewodnik tatrzański, absolwenci programu “Zielony lider” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Fundację Sendzimira.

Zachęcamy do obejrzenia krotkiego filmiku, w którym Zieloni Liderzy z Zakopanego opowiadają o swoich działaniach:

Spotkanie odbędzie się 7 lutego (środa), w godz. 11:00-12:30 na platformie Zoom.

Aby wziąć w nim udział, należy wcześniej zarejestrować się tutaj:

https://zoom.us/webinar/register/WN_ZPHg2qr1T76GpglIV7lAFg

Osoby, które się zarejestrują, otrzymają wiadomość z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do spotkania.

***

Dlaczego warto wziąć udział w akcji “Pytamy o zielone”?

  • Współtworzenie zmian: będziesz mieć bezpośredni wpływ na kształtowanie polityki prośrodowiskowej władz samorządowych w swojej miejscowości.
  • Wiedza i wsparcie: dostaniesz dostęp do materiałów, spotkań i narzędzi, które pomagają efektywnie angażować się w akcję.
  • Sieć kontaktów: poznasz innych zaangażowanych mieszkańców i organizacje, z którymi możesz współpracować.
  • Aktywizacja lokalnej społeczności: twoje działania przyczynią się do większej świadomości prośrodowiskowej i pro klimatycznej w twoim otoczeniu.

Zgłoszenia do akcji “Pytamy o Zielone” trwają do 11 lutego 2024 roku.

Wejdź na stronę pytamyozielone.org i i wypełnij formularz, aby zgłosić się do akcji.

Polub fanpage akcji na Facebooku.

W szczególności do udziału w akcji zachęcamy mieszkańców małych i średnich miejscowości. W akcji nie mogą uczestniczyć osoby kandydujące w wyborach, radni/radne ani przedstawiciele władz samorządowych.

#wyborysamorządowe2024 #pytamyozielone


Realizatorem akcji “Pytamy o zielone” jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz partnerów merytorycznych akcji, którymi są: Fundacja Sendzimira, Fundacja Stocznia, Fundacja Wspomagania Wsi, Koalicja Klimatyczna, Fundacja LSM Polska- Światowy Ruch Katolików Na Rzecz Środowiska, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Polska Zielona Sieć oraz Rodzice dla Klimatu.