„Zostań trenerem programowania!” (nagranie webinarium 27.10)

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Zostań trenerem programowania!”. Dzięki niemu poznasz gry, aplikacje, i roboty, które sprawią, że Twoje zajęcia z programowania będą naprawdę ciekawe. Zdobędziesz też praktyczne informacje, które pomogą Ci przygotować do organizowania takich zajęć inne osoby – np. nauczycieli. 

Dlaczego warto?

 

Od początku nowego roku szkolnego (2017/2018) planowane jest wprowadzenie nauki programowania w klasach I-III w szkołach podstawowych. Osoby, które mają doświadczenie w oferowaniu zajęć z kodowania, będą więc z pewnością bardzo poszukiwane. Na przykład jako trenerzy przygotowujący nauczycieli do prowadzenia takich zajęć, albo jako osoby, które samodzielnie potrafią je zorganizować. Choćby w bibliotekach czy w Lokalnych Klubach Kodowania, działających dzięki projektowi „Link do przyszłości”.

Czego dowiesz się z nagrania webinarium?

 

00:00 – 6:29 | Wprowadzenie, ankieta

06:30 – 36:32 | Narzędzia do nauki programowania, czyli gry, aplikacje i roboty:

36:33 – 41:41 | Praktyczne porady, jak uczyć programowania.

41:42 – 44:19 | Informacje, jak można wykorzystać zdobytą wiedzę.

44:20 – 53:38 | Sesja pytań i odpowiedzi, zakończenie


 

Ekspert:

 

Mariusz Boguszewski – koordynator projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W FRSI nie ma drugiej osoby, która miałaby taką wiedzę o dostępnych narzędziach oraz metodach umożliwiających naukę kodowania. Mariusz od czterech lat koordynuje projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” – doskonale wie, jak zarazić młodych nauką programowania, jest także autorem pomysłu na warsztaty dla młodzieży, które odbywały się w ramach dotychczasowych edycji projektu.

Osoba prowadząca:

Małgorzata Dąbrowska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

 


Materiały do pobrania: