Zgłoś się do projektu “Jak rozmawiać?”

Trwa rekrutacja do pilotażu projektu „Jak rozmawiać?”. Szukamy odważnych i otwartych na wspólne działanie osób, które wierzą w wartość dialogu w lokalnych społecznościach. Na zgłoszenia czekamy do końca lutego br.

Z Wami chcemy sprawdzić naszą metodę tworzenia przestrzeni dla dobrej rozmowy w mniejszych miejscowościach. Zapraszamy do działania trzyosobowe zespoły z miejscowości/gmin 5 – 25 tys. mieszkańców (lub większych, ale gotowych działać na takim mniej więcej terenie).

W ramach pilotażu, w okresie od kwietnia do lipca, w 5 miejscowościach wybrane osoby zorganizują dla swojej społeczności po 2 spotkania, podczas których, wszyscy chętni będą mogli porozmawiać o ważnych dla nich sprawach. Do organizacji spotkań przygotują Was wyspecjalizowani trenerzy, a w całym procesie towarzyszyć będą doświadczeni tutorzy i tutorki.

Zależy nam by uczestnikami spotkań były różnorodne osoby, widzimy sens w tworzeniu przestrzeni do rozmowy dla osób, które zazwyczaj nie mają okazji się poznać. Wierzymy, że wzmacnia to nasze społeczności, rozwija ludzi i jest po prostu ciekawe. Czekamy na Wasze zgłoszenia już dziś. Do etapu pilotażu zaprosimy tylko pięć Zespołów, więc zachęcamy do szybkiego kontaktu. W marcu ogłosimy decyzję. Warsztaty oraz pracę nad wydarzeniami zaczynamy w kwietniu, a maj i czerwiec będą czasem na organizację spotkań.

Więcej informacji i formularz zgłoszenia dostępny na stronie: https://jakrozmawiac.org.pl/

Jeśli masz pytania napisz do nas lub zadzwoń. Kasia Binda chętnie opowie więcej i odpowie na pytania.
email: katarzyna.binda@frsi.org.pl,
telefon: 570 406 029

Czekamy na Was!

Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.