Zapraszamy do udziału w wywiadzie online dotyczącym planowanej IV rundy Programu Rozwoju Bibliotek!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego planuje uruchomienie w roku 2021 IV rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Częścią prac przygotowawczych są badania w formie wywiadów grupowych online, do których zapraszamy dyrektorki i dyrektorów bibliotek – uczestniczek rund I-III Programu. Prosimy o kontakt oraz zgodę na wysłanie szczegółowych informacji na temat badania.

Przed uruchomieniem IV rundy PRB chcemy się do niej jak najlepiej przygotować. Dokładamy starań, by program w jak największym stopniu odpowiadał potrzebom bibliotek i stojącym przed nimi wyzwaniom. Dlatego planujemy przeprowadzenie w maju cyklu grupowych wywiadów online, w trakcie których poprosimy dyrektorki i dyrektorów bibliotek uczestniczących w dotychczasowych trzech rundach PRB o podzielenie się przemyśleniami, refleksjami i radami na temat przygotowywanego programu. Prosimy o kontakt i zgodę na udział w badaniu!

Kiedy i w jaki sposób będą przeprowadzane badania?

  • Badania będą realizowane w dniach 12-20 maja 2020 r. i będą miały formę wywiadów grupowych online.
  • Jeden wywiad będzie trwał ok. 2 godziny.
  • Programem, za pomocą którego będą przeprowadzane wywiady, będzie aplikacja Zoom.
  • Uczestnik/uczestniczka badania z jednej biblioteki weźmie udział w jednym wywiadzie grupowym.

Kogo szukamy?

Prosimy o kontakt osoby zarządzające bibliotekami – dyrektorki i dyrektorów bibliotek, które uczestniczyły w trzech dotychczasowych rundach Programu Rozwoju Bibliotek: rundy I (start w 2009 roku), rundy II (start w 2011 roku) i rundy III (start w 2013 roku).

Kiedy i jak się zgłosić?

  • Prosimy o kontakt jak najszybciej (nie później niż 11 maja br.) drogą mailową.
  • W tytule wiadomości e-mail wysłanej na adres kjolesinska@stocznia.org.pl prosimy wpisać „Chętnie pomogę” i dopisać, w której rundzie Programu Rozwoju Bibliotek uczestniczyła Wasza biblioteka (np. Chętnie pomogę – runda I).
  • Wiadomość zostanie przekazana Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która skontaktuje się z Wami i będzie przeprowadzać wywiady grupowe.

Gorąco zachęcamy i bardzo prosimy o kontakt oraz udział w badaniu! Wasze doświadczenia są bezcenne i liczymy na to, że zechcecie nam pomóc jak najlepiej przygotować nową rundę PRB!