Zapraszamy do udziału w Tygodniu z Internetem 2018!

Jak co roku, zachęcamy do udziału w kampanii „Tydzień z Internetem”! Akcja odbędzie się już 19-25 marca. Tym razem motywem przewodnim będzie krytyczne myślenie.

Chcemy, by każda osoba, która weźmie udział w kampanii, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. By miała okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy.

Chcemy też zwrócić uwagę, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach. I pokazać, w jaki sposób można ocenić ich wiarygodność.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KAMPANII?

Do udziału w akcji zapraszamy gorąco biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe, a także wszelkie lokalne instytucje, które są zainteresowane tematyką kampanii.

JAK DOŁĄCZYĆ? NA CZYM POLEGA AKCJA?

Wszystko jest niezwykle proste. Pierwszy krok to rejestracja – wystarczy wypełnić krótki formularz online, wpisując nazwę danej instytucji i jej adres. Dlaczego to ważne? Dzięki temu mieszkańcy Waszych miejscowości będą mogli dowiedzieć się, że Wasza instytucja włącza się w akcję – będą mogli odnaleźć ją na mapie i na liście uczestników „Tygodnia z Internetem”. A my będziemy mieć do Was kontakt, by przesyłać Wam kolejne informacje dotyczące kampanii.

Kolejny krok to organizacja spotkania dla mieszkańców – w tym roku mamy dla Was scenariusz warsztatu, który przygotowaliśmy wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Zapraszamy w nim do udziału w… grze. Osoby, które wezmą udział w spotkaniu zorganizowanym na jego podstawie, wcielą się w rolę reporterek lub reporterów z internetowej redakcji „Wiadomości ze świata”. Będą czekały je cztery zadania, dzięki którym lepiej przygotują jutrzejsze wydanie swojego magazynu.

Zachęcamy oczywiście do wykorzystania tegorocznego, najnowszego scenariusza – możecie też jednak wykorzystać wszystkie inne scenariusze czy materiały partnerów znajdujące się na stronie akcji.

O KAMPANII

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu.

Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900 000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

W polskich edycjach „Tygodnia z Internetem” wzięło udział ponad 2000 bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, organizacji pozarządowych czy innych lokalnych instytucji, które zorganizowały spotkania dla blisko 75.000 ludzi!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I DOŁĄCZ DO KAMPANII

>> Odwiedź stronę kampanii “Tydzień z Internetem”
>> Przeczytaj scenariusz “Tygodnia z Internetem 2018”
>> Zarejestruj udział w kampanii