Zapraszamy do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”

Do 31 sieprnia trwa rekrutacja do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” – kontynuacji projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera!”. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy biblioteki, szkoły i inne instytucje z obszarów kultury i edukacji, działające w gminach liczących do 100 tys. mieszkańców.

LINK_DO_RZYSZLOSCI_2015_logo-01

W poprzednich edycjach „Linku do przyszłości” inspirowaliśmy młodzież do działania i świadomego planowania swojej przyszłości zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. W nowej edycji będziemy działać na rzecz wspierania młodych ludzi w rozwijaniu konkretnych umiejętności, takich jak programowanie, dzięki którym łatwiej będzie im znaleźć pracę.

Celem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zainteresowanie młodzieży nauką programowania i pokazanie, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy! W instytucjach, które wezmą udział w projekcie, zostaną przeprowadzone warsztaty dla młodych osób, które wcześniej nie uczyły się programowania, przede wszystkim uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów.

W okresie między wrześniem a listopadem planujemy przeprowadzenie ok. 200 interaktywnych warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, warsztaty te będą prowadzone przez profesjonalistów – entuzjastów programowania. Będziemy też zachęcać do kontynuacji nauki programowania w instytucjach uczestniczących w projekcie i zakładania lokalnych klubów kodowania – chętnym zapewnimy wsparcie w postaci mini-grantów, scenariuszy zajęć z kodowania oraz wypożyczenia robotów.

Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić krótki formularz: http://goo.gl/forms/QPnKs6bzxX.

linia

 

Przeczytaj informację o projekcie

Zapoznaj się z regulaminem

strona internetowa projektu

Podsumowanie trzech edycji projektu [infografika]

linia

 

Kontakt

mail: linkdoprzyszlosci@frsi.org.pl
tel. 722 002 311