„Zabierz głos, bo go stracisz” – wspieramy kampanię profrekwencyjną

Wspieramy kampanię społeczną „Zabierz głos, bo go stracisz”, organizowaną przez Fundację Batorego. Kampania ma charakter profrekwencyjny i jest ponadpartyjna. Nie opowiada się za żadnym z ugrupowań, ale za wartościami demokratycznymi. Przypomina, że Rzeczpospolita jest dla wszystkich, a demokracja to wielka wartość, której podstawą jest głos obywateli. Ten głos tracimy, nie idąc na wybory.

W ostatnich wyborach parlamentarnych z prawa głosu skorzystała nieco ponad połowa (50,9%) uprawnionych obywateli. Liczniej bierzemy udział w wyborach prezydenckich, mimo że to decyzje parlamentu mają decydujący wpływ na funkcjonowanie naszego państwa.

Wraz z organizatorami kampanii zapraszamy do korzystania z materiałów kampanii dostępnych na stronie kampanii: plakatów i ulotek do wydrukowania oraz materiałów graficznych do zamieszczenia na Facebooku. Materiały są dostępne tutaj: https://twojglosmamoc.pl/zabierzglos/pobierz-materialy/. Strona kampanii zawiera też najważniejsze informacje dotyczące wyborów, m.in. kalendarz i poradnik wyborczy.

„Mój głos liczy się tylko, jeśli go oddam”

W spotach kampanii różne osoby zabierają głos ponad sporami politycznymi toczącej się kampanii wyborczej. Odwołują się do swoich własnych wartości i przekonań, do tego, na czym im naprawdę zależy. Spot zamyka głos Andrzeja Seweryna, który do pójścia do urn mobilizuje hasłem kampanii: ZABIERZ GŁOS, BO GO STRACISZ! 13 października głosuj w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej 13 października”.

SPOTY:
(30sek.): https://youtu.be/LqNrMAT–Kk
(15 sek.): https://youtu.be/uP0NwD2GR7w

WWW:
https://twojglosmamoc.pl/zabierzglos/

FACEBOOK
https://www.facebook.com/Zabierz-g%C5%82os-115732776469785