Wystartowała rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0!

Masz pomysł na rozwiązanie konkretnego społecznego problemu przy pomocy technologii cyfrowych? Zgłoś się do tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0 i zdobądź finansowanie oraz merytoryczne wsparcie ekspertów przy wdrożeniu swojego narzędzia. Na zgłoszenia pomysłów w duchu #TechForGood organizatorzy czekają do 15 listopada 2021 r.

Czym jest Fundusz Sektor 3.0?

Fundusz Sektor 3.0 to projekt inkubacyjny, który wspiera tworzenie nowych rozwiązań społecznie użytecznych, czy też #TechForGood.

#TechForGood to bardzo szerokie pojęcie, które może dotyczyć zarówno kwestii ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju czy pomocy niepełnosprawnym, jak i codziennej działalności organizacji pozarządowych – warunkiem jest wykorzystanie technologii do rozwiązania konkretnego problemu społecznego.

Zwycięzca Funduszu Sektor 3.0 wcieli swój projekt w życie pod nadzorem doświadczonych mentorów.

Jakie wsparcie oferuje Fundusz Sektor 3.0?

Fundusz oferuje pomysłodawcom dwa rodzaje wsparcia:

 1. INKUBACJA: Na pierwszym etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleń i doradztwa. W ramach trzymiesięcznego procesu inkubacji, uczestnicy wezmą udział w specjalistycznych warsztatach ułatwiających dopracowanie pomysłu na nową technologię, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek. Poruszą takie zagadnienia, jak tworzenie ścieżki użytkownika oraz propozycji wartości, eksperymentowanie, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaż, fundraising czy prezentacja pomysłu (tzw. pitch).
 2. FINANSOWANIE + WSPARCIE MERYTORYCZNE: Na końcu procesu inkubacji zostanie wyłoniony zwycięski zespół (lub zespoły), który otrzyma finansowanie w łącznej kwocie do 100.000 PLN na dalszy rozwój projektu. Dodatkowo będzie mógł skorzystać ze wsparcia Mentorów i Mentorek Funduszu – specjalistów z różnych branż, którzy pomogą wdrożyć zwycięski projekt w życie. Laureata lub laureatów wybierze Komisja Ekspertów składająca się z partnerów oraz fundatorów środków przekazywanych w ramach Funduszu.

 

Kolejna runda Funduszu to nie tylko okazja, aby pozyskać środki. To przede wszystkim możliwość zobaczenia, jak wygląda cały proces budowy narzędzia cyfrowego oraz szansa na szybką weryfikację możliwości realizacji pomysłów wspólnie z zaproszonymi ekspertami i mentorami – Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.

Jacy eksperci wesprą Fundusz Sektora 3.0 w 2021 r.?

Każdego roku dobierani są eksperci i ekspertki z różnych środowisk i dziedzin – dzięki temu finaliści Funduszu mają dostęp do bardzo szerokiej wiedzy, niezbędnej do efektywnego wdrożenia swojego narzędzia.

Wśród Ekspertów tegorocznej edycji Funduszu znaleźli się:

 • Paweł Nowak, Sektor 3.0
 • Bartosz Narzelski, Digital Ocean Ventures
 • Maciej Sadowski, Startup Hub Poland
 • Katarzyna Królak-Wyszyńska, Innovatika
 • Marcin Malicki, Wirtualna Polska
 • Jakub Kubalski, SSW
 • Wojciech Mróz, Ashoka
 • Patrycja Walencik, Orange
 • Krzysztof Urbański, 7bulls
 • Adam Liwiński

 

Kto może się zgłosić?

Fundusz Sektor 3.0 adresowany jest do każdego, kto ma pomysł na nową technologię w duchu #TechForGood, natomiast nie wie, od czego zacząć jego realizację lub nie ma na to budżetu. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich pomysłodawców nowych rozwiązań społecznych. Trzeba jednak pamiętać, że skład zespołu projektowego powinien liczyć od 2 do 5 osób i mieć status stowarzyszenia lub fundacji. Do zgłoszeń zapraszane są zespoły złożone z przedstawicieli organizacji, firm czy niezależnych specjalistów z branży technologicznej – elastyczność, jeśli chodzi o strukturę zespołu, jest dowolna.

Zależy nam, by organizacje społeczne potrafiły w pełni wykorzystać potencjał nowych technologii. Szukamy organizacji, które mają ciekawe pomysły na nowoczesne rozwiązania służące wspólnemu dobru – Mirosław Czyżewski, kierownik programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz członek Komisji Ekspertów Funduszu.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia zespołów do tegorocznej edycji procesu inkubacji przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej Funduszu Sektor 3.0 tylko do 15 listopada 2021 do godz. 12:00. Więcej informacji dostępnych jest także u koordynatorki projektu, Karoliny Waleckiej: karolina.walecka@frsi.org.pl.

Dołącz do grona Laureatów Funduszu Sektor 3.0!

Inicjatywy, którym Fundusz Sektor 3.0 pomógł rozwinąć skrzydła w zeszłorocznej edycji, to m.in. projekt Cozato zespołu Terra Futura oraz Portal stypendialny Stypendium Św. Mikołaja, zainicjowany przez Fundację Świętego Mikołaja.

W poprzednich latach w gronie laureatów Funduszu znaleźli się:

 • Pacjenci Pacjentom – wirtualna platforma wsparcia pacjentów przez innych pacjentów w chorobach chronicznych i onkologicznych,
 • Tu Możesz – baza dostępności pętli indukcyjnej dla osób z aparatami słuchowymi,
 • 2do2 – aplikacja do prowadzenia i rozliczania projektów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb organizacji społecznych.

Fundusz Sektor 3.0 jest częścią programu „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerzy Funduszu w edycji 2021/2022

Partnerzy Merytoryczni: WUD Silesia, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
Patron Medialny: My Company Polska, ngo.pl, The Review
Partnerzy: Orange, Venture Cafe Warsaw, 7bulls, Startup Hub Poland, SSW