Wszystkie biblioteki w Polsce zaproszone do udziału w projekcie „Wypożycz MegaMatmę w bibliotece”

Wszystkie biblioteki (a więc: publiczne, szkolne, pedagogiczne, akademickie czy społeczne) zostały zaproszone do projektu “Wypożycz MegaMatmę w bibliotece”, a tym samym do wspierania uczniów w nauce… matematyki.

BIBLIOTEKA I MATEMATYKA?

Być może to nieoczywiste zestawienie, ale (jak na matematykę przystało) bardzo logiczne. Nowoczesne biblioteki każdego dnia zapewniają mieszkańcom bezpłatny dostęp do wiedzy, edukacji i nowych technologii, a także przestrzeń do wspólnej nauki. Starają się też odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Biorąc pod uwagę obowiązkową maturę z matematyki oraz fakt, że wiele dzieci ma problemy z nauką tego przedmiotu – biblioteka okazuje się być wymarzonym miejscem dla matematyków!

Wszystkie biblioteki mogą przyłączyć się do projektu „Wypożycz MegaMatmę w bibliotece”. To serwis internetowy do nauki online, dostosowany do podstawy programowej. To ciekawe zadania z precyzyjnymi wyjaśnieniami. To także wsparcie doświadczonych matematyków online (jednym słowem, nie musisz być dobry z matematyki, żeby wprowadzić do biblioteki możliwość jej nauki!).

JAK TO DZIAŁA?

  1. Zamawiasz co najmniej jeden pakiet kodów dostępu do portalu megamatma.pl. Możesz wybrać jeden z trzech pakietów: 50, 150 i 250 kodów dostępu. Jeden kod dostępu to miesiąc nauki dla jednego użytkownika (i maksymalnie 4 złote).
  2. Oprócz zamówionych kodów (które możesz wypożyczać użytkownikom do domu, jak książki), otrzymujesz dodatkowo bezpłatny dostęp do serwisu megamatma.pl na wszystkie komputery w bibliotece aż do końca czerwca 2017 roku.
  3. Użytkownicy uczą się matematyki w domu albo w bibliotece (mogą wtedy uczyć się wspólnie z kolegami). Rozwiązują ciekawe zadania i otrzymują pomoc matematyka online. Dzieciaki lepiej radzą sobie z matematyką, a biblioteka staje się miejscem wszechstronnej edukacji.

MEGAMATMA_INFOGRAFIKA_600px

ILE TO KOSZTUJE?

Koszt nauki jednego użytkownika przez miesiąc to maksymalnie 4 złote (im większy pakiet zamawia biblioteka, tym koszt ten jest niższy). Jeden kod to dostęp do MegaMatma.pl dla jednego użytkownika przez miesiąc. Do wyboru są trzy pakiety (ceny brutto):

  • 50 kodów = 200 złotych
  • 150 kodów = 525 złotych
  • 250 kodów = 725 złotych

JAK SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Wystarczy wypełnić prosty formularz [link] i przesłać jego skan na adres: biblioteki@megamatma.pl. Po opłaceniu zamówienia i podpisaniu odpowiednich umów (o współpracy, licencyjnej i załącznika), biblioteka otrzymuje kody dostępu oraz bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl na wszystkich komputerach w bibliotece.


DO POBRANIA:
formularz zamówienia (pdf)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
www.megamatma.pl/mm/wypozycz

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:
Dorota Gawrońska-Popa

604.253.308
d.gawronska.popa@megawiedza.pl