Współpraca z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu My Digital Life pomaga kobietom z Ukrainy w poszukiwaniu pracy w Polsce.

Dzięki wsparciu firmy Microsoft i współpracy z Upwardly Global, Domem Ukraińskim w Warszawie, siecią pracodawców oraz lokalnymi partnerami w Raszynie i Ożarowie Mazowieckim już niebawem uruchomimy specjalny kurs dla kobiet, które chcą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i znaleźć pracę w takich branżach jak logistyka, analiza danych, finanse, handel czy administracja. Stawiamy na nowe technologie, praktyczne zastosowania umiejętności i wzmocnienie osobiste na drodze do nowej kariery w Polsce.

Do grona naszych Partnerów dołączyła również Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. W ramach tej współpracy zbadamy potrzeby zawodowe Ukrainek oraz poznamy bariery i ograniczenia, które uniemożliwiają im swobodne funkcjonowanie na polskim rynku pracy, tak aby dopasować nasz program do oczekiwań jego uczestniczek. Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie “Łączymy kobiety przedsiębiorcze / Об’єднуємо ділових жінок”, które odbędzie się 30 listopada w Centrum Kreatywności Targowa, podczas którego nasze ekspertki poprowadzą jeden z warsztatów.

***

Łączymy kobiety przedsiębiorcze / Об’єднуємо ділових жінок
30.11.2022 godzina 9.30
Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa

Pomożemy ukraińskim kobietom w dostosowaniu się do nowej rzeczywistości biznesowej i zawodowej w Polsce. Połączymy kobiety przedsiębiorcze z Polski i Ukrainy.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, na którym opowiemy:

  • jak działa ekosystem wsparcia biznesu w Polsce,
  • jak przygotować się do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
  • jakie są prawne aspekty pobytu i prowadzenia firmy w Polsce,
  • jak i gdzie znaleźć pracę w Polsce.

Uczestniczki warsztatów poznają inicjatywy skierowane do kobiet chcących rozwijać się zawodowo w Polsce, a także nawiązać pomocne kontakty.

Warsztaty są przeznaczone dla kobiet narodowości ukraińskiej mieszkających lub czasowo przebywających w Polsce. Do udziału w nich zapraszamy:

  • kobiety, które mają trudności ze znalezieniem pracy w Polsce, odpowiadającej ich wykształceniu i kwalifikacjom,
  • przedsiębiorczynie, właścicielki firm, startupów z Ukrainy, które chcą prowadzić swój biznes z Polski

Szczegóły i formularz aplikacyjny: https://bit.ly/LaczymyKobietyPrzedsiebiorczeUA

Organizatorzy: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacja Ars Republika
Partnerzy: Baker McKenzie, PAIH, Balajcza, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Korali, Centrum Kreatywności Targowa, Polska Pomoc