"Wspólnie dla edukacji": FRSI partnerem IV Kongresu Edukacja i Rozwój

19 i 20 października 2017 roku w warszawskim Centrum Olimpijskim odbędzie się IV Kongres Edukacja i Rozwój, organizowany rokrocznie przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska. FRSI jest partnerem tegorocznej edycji wydarzenia, która odbywa się pod hasłem „Wspólnie dla edukacji”.

To wydarzenie jest obowiązkowe dla wszystkich, którym zależy na podnoszeniu wiedzy z zakresu edukacji i prawa oświatowego, a także dla tych, którzy interesują się nowościami technicznymi usprawniającymi nauczanie.  Na dwudniowe wydarzenie złożą się specjalistyczne wykłady oraz praktyczne warsztaty dla pracowników oświaty. Uzupełnieniem będą konsultacje z ekspertami, a w bezpłatnej strefie EXPO zostanie zaprezentowana najnowsza oferta edukacyjna skierowana do szkół, przedszkoli i instytucji pokrewnych, a także do samorządów.

W ramach kongresu odbędą się: XIX Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli oraz III Konferencja Edukacja w Samorządach.

Dodatkowo zostanie rozstrzygnięta IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor w kategorii Szkoła i Przedszkole, organizowanego przez czasopisma Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej oraz Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola i Szkoły.

Podczas trwania Kongresu zostaną omówione między innymi zmiany w prawie oświatowym i ich wpływ na funkcjonowanie placówek, nowe obowiązki dyrektorów szkół wynikające z reformy oraz nadchodzące zmiany ustawy o ochronie danych osobowych.

Prelekcje wygłoszą wysokiej klasy specjaliści z dziedziny szkolnictwa. Kongres zainauguruje wykład profesora Łukasza Turskiego.

WARSZTAT FRSI: NAUKA PROGRAMOWANIA Z WYKORZYSTANIEM ROBOTÓW 

W tym roku Kongres będzie realizowany w partnerstwie z wieloma organizacjami pozarządowymi, które przygotowały bogatą ofertę warsztatową. Przedstawicielki naszej fundacji poprowadzą warsztat „Nauka programowania z wykorzystaniem robotów”, na którym podzielą się z uczestnikami doświadczeniami z realizacji projektów „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” oraz „MoboLab. Tablety i roboty w Twojej w szkole”, w ramach których wspieramy nauczycieli w prowadzeniu zajęć z podstaw programowania z wykorzystaniem robotów.

ZAPISZ SIĘ!

Formularz zapisu dostępny na stronie: http://kongres-edukacja.pl/

+48 22 400 79 37

kongres edukacja i rozwój