Webinarium „Włącz się w Tydzień Kodowania” (nagranie webinarium)

10 października o godz. 10.00 zapraszamy na webinarium „Włącz się w Tydzień Kodowania”. Opowiemy między innymi o tym, dlaczego warto wziąć udział w akcji (Tydzień Kodowania już 15-23 października!) i zainteresować młodych ludzi programowaniem. I oczywiście jak w prosty i szybki sposób to zrobić! Pomysły i wskazówki, które zaprezentujemy, będą przydatne i dla osób całkowicie zielonych, i tych, które organizacją zajęć związanych z programowaniem zajmują się na co dzień.


[edytowane]

Zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium:


Czego dowiesz się, jeśli weźmiesz udział w webinarium?

  • Zobaczysz jak wygląda Cody Roby, czyli prosta gra planszowo-karciana, która pozwala na pokazanie, czym jest nauka kodowania bez użycia komputera.
  • Poznasz aplikację CodeMonkey – zabawne i proste narzędzie służące do samodzielnej nauki programowania. Dowiesz się też, jaki mamy pomysł na organizację zajęć z jego wykorzystaniem.
  • Przekonasz się, jak wykorzystać Kodu Game Lab– czyli scenariusz zajęć do tworzenia gier 3D.

W rezultacie zobaczysz, że proste zajęcia z kodowania mogą być świetnym elementem oferty Twojej biblioteki, szkoły lub innej instytucji.

Kogo zapraszamy do udziału?

Zapraszamy wszelkie zainteresowane programowaniem instytucje – szkoły, biblioteki, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, a także osoby, które samodzielnie chciałyby zrealizować takie zajęcia. Zapraszamy przedstawicieli zarówno tych instytucji, które nigdy wcześniej nie oferowały zajęć z kodowania jak i tych, które pierwsze kroki z programowaniem mają już za sobą.

Webinarium wpisuje się w aktywności miesiąca tematycznego na portalu www.labib.pl, pod hasłem „Październik pozytywnie zaprogramowany”.

Osoby prezentujące:

Mariusz Boguszewski – koordynator projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W FRSI nie ma drugiej osoby, która miałaby taką wiedzę o dostępnych narzędziach oraz metodach umożliwiających naukę kodowania. Mariusz od czterech lat koordynuje projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” – doskonale wie, jak zarazić młodych nauką programowania, jest także autorem pomysłu na warsztaty dla młodzieży, które odbywały się w ramach dotychczasowych edycji projektu.

Iwona Kolosek – w FRSI współtworzy projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Wie, jak po ludzku mówić  o programowaniu i jak zachęcać do kodowania  młodych ludzi. Potrafi w mig dostarczyć szereg rzeczowych argumentów, w tym również statystyk (sic!) pokazujących, dlaczego nauka programowania jest ważna, i w jaki sposób może pomóc młodym ludziom na rynku pracy. Grę Cody Roby zna jak własną kieszeń, prowadzi też zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch.

Prowadząca:

Magdalena Arażny, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Zachęcamy już dziś do rejestracji na webinarium!

https://frsi.clickmeeting.pl/europejski_tydzien_kodowania/register

Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI (link).