Umowa na realizację e-Mocnych podpisana. Zaczynamy!

Z radością informujemy, że 30 grudnia 2016 r., Zarząd Fundacji Aktywizacja podpisał umowę na realizację projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

Umowa została zawarta pomiędzy Fundacją Aktywizacja jako liderem partnerstwa, do którego należą: Fundacja Aktywizacja , Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Całkowity budżet projektu to 15 325 865,50 PLN (w tym dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej: 14 582 945,80 PLN). Będziemy go prowadzić do końca lipca 2019 roku.

CO WYDARZY SIĘ W PROJEKCIE E-MOCNI W NAJBLIŻSZYM CZASIE?

  • rozpoczynamy przygotowania do realizacji szkoleń w gminach. W tym celu wyłonimy e-Mocarzy i trenerów lokalnych odpowiedzialnych za prowadzenie szkoleń. Planowany termin wyboru e-Mocarzy i trenerów lokalnych to styczeń i luty 2017 r.
  • w marcu i kwietniu planujemy dostawy sprzętu do gmin (zgodni z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez przedstawicieli gmin na etapie wypełniania diagnozy potrzeb w zakresie kompetencji cyfrowych).
  • Także w marcu i kwietniu zorganizujemy pierwsze szkolenia dla e-mocarzy i trenerów lokalnych, przygotowujące do realizacji szkoleń w gminach.
  • Szkolenia dla mieszkańców planujemy rozpocząć na przełomie kwietnia i maja 2017 roku.

więcej informacji już wkrótce pojawi się na stronie projektu: www.e-mocni.org.pl