Tydzień z Internetem 2019 - zapraszamy do udziału!

Jak co roku, zapraszamy do udziału w kampanii „Tydzień z Internetem”! Akcja odbędzie się w dniach 25-31 marca. Tym razem motywem przewodnim będzie świadome korzystanie z informacji.

Już od dziewięciu lat w ramach kampanii „Tydzień z Internetem” (All Digital Week) pokazujemy siłę internetu. Przekonujemy, że warto korzystać z dostępnych tam niezliczonych zasobów wiedzy, tak aby życie nasze i naszych bliskich było lepsze, bogatsze, wygodniejsze. Od ubiegłego roku zwracamy też uwagę na potrzebę bardziej świadomego korzystania z internetu. Bo widzimy, jak bardzo informacje z sieci wpływają na sposób, w jaki odbieramy rzeczywistość, i jakie konsekwencje społeczne przynosi rozpowszechnianie się nieprawdziwych wiadomości – tzw. “fake newsów”.

Chcemy, by każda osoba, która weźmie udział w kampanii, miała okazję dowiedzieć się, czym są “fake newsy”, dlaczego są one tak niebezpieczne i jak można się przed nimi chronić. Chcemy pokazać, w jaki sposób można bardziej świadomie korzystać z sieci, a także oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji. Po to, by móc czerpać z internetu jak najwięcej korzyści i ustrzec się przed zagrożeniami.

Dlatego w tym roku zachęcamy Was do korzystania – w czasie spotkań organizowanych w ramach Tygodnia z Internetem – ze scenariuszy warsztatów opracowanych w ramach projektu “Kliknij. Sprawdź. Zrozum”, który realizujemy wraz z partnerami – Goethe-Institut oraz z Polityką Insight.

Serdecznie zapraszamy biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe, a także inne lokalne instytucje do zarejestrowania udziału w kampanii i skorzystania ze scenariuszy “Kliknij. Sprawdź. Zrozum” lub z innych, dostępnych materiałów (także ze scenariuszy z ubiegłych edycji kampanii “Tydzień z Internetem”).

Dowiedz sie więcej i dołącz do kampanii!

Odwiedź stronę kampanii “Tydzień z Internetem”

Poznaj scenariusze przygotowane w ramach projektu “Kliknij. Sprawdź. Zrozum”

Zarejestruj udział w kampanii