Tydzień z Internetem 2017: inspiruj się i dziel swoimi pasjami!

Od 27 marca do 2 kwietnia trwać będzie ogólnoeuropejska kampania “Tydzień z Internetem 2017” (którą mamy przyjemność po raz kolejny koordynować w Polsce). Motyw przewodni tegorocznej edycji to: inspiruj się i dziel swoimi pasjami!

Zapraszamy biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe, a także inne lokalne instytucje – przyłączcie się do tegorocznej edycji kampanii! W tym roku skupiamy się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu!

Każda z instytucji uczestniczących w akcji będzie mogła zorganizować spotkanie, podczas którego mieszkańcy poznają inspirujące blogi i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci. A być może – tak jak znani blogerzy – również na tym zarabiać!

Aby wziąć udział w kampanii, wystarczy zgłosić się wypełniając krótki formularz, a potem, między 27 marca a 2 kwietnia zorganizować spotkanie dla mieszkańców według przygotowanego przez nas scenariusza,

SPRAWDŹ, kto już dołączył do akcji > 

SCENARIUSZ 2017: e-Pasjonaci > 

WIĘCEJ INFORMACJI 

 

Wszystkie informacje o tegorocznej edycji kampanii, a także scenariusze przygotowane na potrzeby minionych edycji, są dostępne na stronie “Tygodnia z Internetem”.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

W Polsce kampania koordynowana jest przez naszą fundację i realizowana we współpracy z wieloma partnerami na poziomie krajowym i lokalnym. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób.

www.tydzienzinternetem.pl