TechKluby ruszyły! Po raz pierwszy w Polsce

TechKluby to nowa formuła, która przywędrowała do nas zza oceanu. Teraz Ty możesz wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie. Sprawdź, czy w twoim mieście też działa TechKlub. Przyjdź i zostań liderem technologii w swojej społeczności.

Dołącz do spotkań TechKlubu w Twoim mieście i sam kształtuj nową inicjatywę, która od lat z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych. Wybieraj tematy kolejnych spotkań, bierz udział w spotkaniach z ekspertami nowych technologii z kraju i zagranicy. Wreszcie – wypracuj nowe narzędzia technologiczne, które będą mogły zostać sfinansowane w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie!

Co to są TechKluby?

Sieć TechKlubów to nowa inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska – to miasta, w których od lutego co miesiąc odbywać się będą spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych.

NGOsy, jak również przedstawiciele lokalnego biznesu, samorządu czy świata nauki pod okiem Lidera TechKlubu będą rozmawiać na temat technologii i tego, jak można je wykorzystywać, aby praca w organizacji stawała się lepsza i wydajniejsza. “Podstawą TechKlubów jest wzajemna inspiracja i współpraca ich uczestników” – tłumaczy sens działania TechKlubów Radosław Jasiński – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – “Wierzymy, że działalność TechKlubów przyczyni się do szerokiego propagowania i wykorzystania nowych technologii dla sprawniejszego funkcjonowania organizacji i lokalnych społeczności” – dodaje dyrektor Jasiński. TechKluby organizowane w ramach programu NTL kładą szczególny nacisk na działania networkingowe oraz pracę w ramach prezentacji tematycznych.

Tak jak w Ameryce

TechKluby to unikalna inicjatywa realizowana po raz pierwszy w Polsce. Inicjatywa tym cenniejsza, że sprawdzona w USA. Za oceanem podobne działania prowadzi organizacja NTET Nonprofit Technology Network. “Jesteśmy organizacją non-profit skupiającą specjalistów IT. Mamy wspólny cel, jakim jest pomoc organizacjom non profit bardziej w bardziej efektywnym wykorzystaniu nowych technologii” – tłumaczy Megan Keane Dyrektorka ds Członkostwa NTEN.

NTEN od kilku lat z powodzeniem ułatwia wymianę wiedzy i informacji w lokalnych społecznościach i organizacjach. Organizacja tworzy warunki (na zasadach podobnych jak TechKluby) do rozwoju przełomowych inicjatyw technologicznych, które mają wpływ na całą społeczność.

Jak, gdzie, kiedy?

Dzięki staraniom Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie TechKluby już wkrótce rozpoczną działalność w Krakowie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie, Białej Podlaskiej. “Planujemy ruszyć we wszystkich miastach jednocześnie” – zapewnia Prezes FRSI Rafał Kramza. “Działalność zainaugurujemy 5 lutego wideokonferencją z udziałem naszych partnerów z USA. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w TechKlubach.”

A jak dołączyć? 

Poniżej znajdziesz listę liderów TechKlubów w poszczególnych miastach. Kontaktując się z nimi możesz dowiedzieć się szczegółów uczestnictwa w spotkanich w Twoim mieście.

Kraków
Marcin Gołąbek – E: krakow@technologielokalnie.pl, T:606-448-803
Techklubkrakow.evenea.pl

Wrocław
Katarzyna Demitrewicz – E: wroclaw@technologielokalnie.pl, T: 606-308-768
Techklubwroclaw.evenea.pl

Poznań
Anna Makowska – E: poznan@technologielokalnie.pl, T: 603-774-518
Techklubpoznan.evenea.pl

Gdynia
Filip Jędruch – E: gdynia@technologielokalnie.pl, T: 601-374-323
Techklubgdynia.evenea.pl

Toruń
Marta Ławrynkowicz – E: torun@technologielokalnie.pl, T: 782-684-305
Techklubtorun.evenea.pl

Olsztyn
Michał Szulc – E: Olsztyn@technologielokalnie.pl, T: 537-052-121
Techklubolsztyn.evenea.pl

Rzeszów
Adam Ptasiński – E: rzeszow@technologielokalnie.pl, T: 502-901-620
Techklubrzeszow.evenea.pl

Biała Podlaska
Janusz Stepulak – E: biala.podlaska@technologielokalnie.pl, T: 783-389-086
Techklubbialapodlaska.evenea.pl

 

W tych miastach działają TechKluby
Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl