TechCamp już po raz drugi w Warszawie! (rejestracja do 25 listopada)

15-17 lutego 2017 roku Warszawie odbędzie się TechCamp – międzynarodowa konferencja organizowana przez Departament Stanu USA, Ambasadę USA, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Digital Communication Network. W spotkaniu mogą wziąć udział dziennikarze, blogerzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z 30 krajów, między innymi z Europy Środkowej i Wschodniej, Skandynawii, Kaukazu czy Azji Środkowej.

Motywem przewodnim spotkania będzie wykorzystanie narzędzi cyfrowych w komunikacji, przede wszystkim z odbiorcami mediów. Uczestnicy będą rozmawiać o kompetencjach pozwalających na rozumienie przekazów medialnych, ocenę uproszczonych treści i odróżnianie informacji rzetelnych od nieprawdziwych. Przekonają się, jak efektywnie zaprezentować informacje i dane – tak, aby więcej osób rozumiało złożone zjawiska społeczne, gospodarcze, polityczne czy ekonomiczne oraz mogło na ich podstawie podejmować racjonalne decyzje. Dowiedzą się też, jak znaleźć sposób i czas na weryfikację informacji, które następnie są dostarczane odbiorcom, poznają także  nowe pomysły na zapewnienie stabilności lub niezależności finansowej swoim przedsięwzięciom medialnym.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji zapraszamy do wypełnienia (do 25 listopada 2016) prostego formularza. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy 44 osoby, które zaprosimy na TechCamp. Wyniki rekrutacji ogłosimy do 15 grudnia 2016. Uczestnikom pokrywamy koszty podróży, wyżywienia oraz pobyt w hotelu w czasie konferencji.

Dodatkowo, trzeciego dnia (17 lutego) uczestnicy TechCampu zostaną zaproszeni do dołączenia do innego wydarzenia, które w tym czasie będzie organizowane w Warszawie (między innymi także przez Departament Stanu USA). Będzie to Networking Conference Rockit Digital Summit – konferencja, która odbędzie się 16-17 lutego w Centrum Nauki Kopernik. Jej tematyka będzie dotyczyła nowych technologii i przedsiębiorczości.

Językiem TechCampu będzie angielski – organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia.

REJESTRACJA:

http://www.techcampwarsaw.org/