Stwórz swoją grywalizację na mambogram.pl!

Interesuje Cię idea grywalizacji? Chciałbyś stworzyć własną grę, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Z pomocą przychodzi nowa platforma do samodzielnego tworzenia grywalizacji, której mechanizmy i materiały edukacyjne pozwolą na to każdemu!

Grywalizacją nazywamy wykorzystanie mechanizmów znanych z gier (takich jak: wypełnianie zadań, gromadzenie punktów czy wcielanie się w różne postaci) do zwiększenia aktywności i zaangażowania uczestników w konkretny projekt. Dobrze zaplanowana grywalizacja jest w stanie przyciągnąć ludzi do wykonywania zadań, które w innych warunkach mogłyby zostać uznane za nieciekawe, ale dzięki elementom rozrywki i rywalizacji między graczami zyskują nowy wymiar.

Dla wszystkich zainteresowanych grywalizacją mamy dobrą wiadomość – działa już platforma MamBoGram.pl.  To miejsce, w którym każdy może sam zbudować swoją grywalizację, nawet jeśli nie ma umiejętności technicznych. Siłą narzędzia jest prostota oraz intuicyjność – po stronie użytkownika leży jedynie stworzenie scenariusza i zadań dla uczestników.

JAK TO DZIAŁA?

Efektem procesu tworzenia grywalizacji jest strona internetowa, która ma wbudowane niezbędne mechanizmy. Gracze mogą dołączać do nowej gry i zdobywać punkty w różnych misjach. Mambogram.pl pozwala na nagradzanie uczsetników punktami np. za rozwiązywanie quizów i zagadek, udostępnianie dowolnych materiałów ze strony gry w mediach społecznościowych czy komentowanie materiałów na stronie.

Co więcej, efekty rywalizacji można atrakcyjnie przedstawić tworząc rankingi. Twórca gry może też sam zdecydować, jaką nazwę będą nosiły punkty zdobywane przez graczy – czy będą to monety, rubiny, ciasteczka, a może marchewki. Można też przyznawać graficzne odznaki i rangi, a dostęp do niektórych podstron można ograniczyć wyłącznie do tych uczestników, którzy zdobyli określoną liczbę punktów.

Twórcy platformy mambogram.pl stworzyli narzędzie, które pozwala przekuć pomysł w działającą internetową grę. Dzięki grywalizacji można połączyć zasięg i uniwersalność internetu z realnymi działaniami, np. wypożyczaniem książek w bibliotekach lub udziałem w ważnych społecznie wydarzeniach. Na MamBoGram twórca gier nie musi znać żadnego języka programowania, wystarczy pomysł i trochę czasu.

SPRAWDŹ: mambogram.pl >

 

mam-bo-gram-www

Platforma mambogram.pl powstała ramach Funduszu Innowacji programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. “Nowe Technologie Lokalnie”.