Wiemy już „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” i do których bibliotek trafią nagrody specjalne!

Na początku roku zorganizowaliśmy konkurs, dzięki któremu do 100 bibliotek w całej Polsce trafiły książki „Skąd się wzięły małpy w Internecie” wydawnictwa Widnokrąg. Biblioteki, korzystając z przygotowanego przez nas scenariusza, zorganizowały zajęcia dla dzieci, a następnie przesłały do nas relacje z tych spotkań.

Zgodnie z zapowiedzią, wybraliśmy pięć relacji, które zostaną nagrodzone pakietami książek Wydawnictwa Widnokrąg. Oto one:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach,

którą nagrodziliśmy za pełną energii relację filmową i wykorzystanie tabletów podczas zajęć (link).

Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu,

którą nagrodziliśmy za niestandardowe podejście do grupy docelowej (oprócz zajęć dla dzieci, w Reszlu odbyły się też zajęcia dla seniorów!) oraz za włączenie do działania młodzieży (zajęcia prowadzili uczniowie Technikum Informatycznego, którzy odbywali w bibliotece praktyki) (link).

malpy-w-internecie-reszel

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim,

którą nagrodziliśmy za najbardziej niestandardową i kreatywną relację spisaną w kodzie ASCII (link).

Biblioteka w Wiśle Wielkiej (filia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie),

którą nagrodziliśmy za twórcze rozwinięcie scenariusza i zorganizowanie gry detektywistycznej, podczas której dzieci szukały… pluszowej małpy (link).

malpy-w-internecie-wisla-wielka.png

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach,

którą nagrodziliśmy za pomysłowe przygotowanie materiałów do zajęć i relację, która pokazuje wielkie zaangażowanie dzieci (link).

Dodatkowo,

wydawnictwo Widnokrąg postanowiło wyróżnić relację Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, która przygotowała krótki, energetyczny fotokast podsumowujący spotkanie (link).

malpy-w-internecie-komorow.png

 

Konkurs dla bibliotek “Skąd się wzięły małpy w Internecie?” współorganizują Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg. Konkurs wspierają Fundacja Katalyst Engineering i White Star Foundation.

SKAD_SIE_WZIELY_MALPY_W_INTERNECIE_logotypy