Ruszają wydarzenia towarzyszące Sektorowi 3.0!

Już 18-19 maja odbędzie się w Warszawie VI edycja Sektora 3.0. Tym razem hasłem przewodnim będzie „HumanTech”. Jak co roku, w tematykę Sektora 3.0 wprowadzą wydarzenia towarzyszące. Pierwsze z nich już w czwartek, 28 stycznia!

Konferencje technologiczne skupiają się zazwyczaj na najnowszych zdobyczach technologii – od inteligentnych zegarków, przez inteligentne lodówki, pralki, telewizory i aplikacje do oglądania seriali, aż do inteligentnych samochodów, a nawet domów. Nowe technologie potrafią już coraz więcej, ale ich wykorzystanie nie jest celem samym w sobie. Ich rolą jest ułatwianie życia w tych obszarach, w których potrzebujemy tego my – użytkownicy.

Tegoroczny Sektor 3.0 skoncentrowany więc będzie na człowieku. Wspólnie zastanowimy się, na ile nowoczesne narzędzia mogą ułatwić codzienne życie, pracę, czy też pomóc w indywidualnym rozwoju. Kluczową kompetencją staje się ich umiejętny i świadomy wybór. Właśnie wokół tego wątku zbudowany zostanie program VI edycji Sektora 3.0.

Tradycyjnie, wprowadzeniem do majowej imprezy będą towarzyszące jej seminaria, które w tym roku odbędą się online. Rozpoczynając od stycznia, w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 18.00 będziecie mogli obejrzeć transmitowane w Internecie wystąpienia prelegentów. Poruszą oni, istotne dla ludzi pracujących w organizacjach pozarządowych zagadnienia, związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Pierwsze, zatytułowane “Sprzęt: Technologie bliżej człowieka”, odbędzie się już 28 stycznia i poprowadzi je Paweł Pilarczyk z PClab.pl.

Seminaria dostępne będą na żywo na stronie www.sektor3-0.pl/seminaria

pilarczyk_humatech

Sektor 3.0 jest częścią programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. Nowe Technologie Lokalnie realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej na www.technologielokalnie.pl.