Druga konferencja Sektor 3.0 za nami

22 maja przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata nauki i biznesu z całej Polski spotkali się w warszawskiej Fabryce Trzciny podczas drugiej edycji konferencji Sektor 3.0.

Konferencję otworzył Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP. „Nowe technologie nie są celem samym w sobie, ale narzędziem do tego, żebyśmy razem z pierwszym, drugim i trzecim sektorem budowali rzeczywistość nie tylko polską, ale również europejską i światową” – mówił Minister Michałowski. Następnie o światowych trendach w rozwoju nowoczesnych technologii opowiedział Chris Worman, Dyrektor Komunikacji i Projektów Specjalnych w TechSoup Europe, a dr Aleksander Tarkowski, Dyrektor Centrum Cyfrowego rozważał, czy ICT to bardziej nasze ambicje, czy wyzwanie czasu. Na koniec części inaugurującej konferencję Andrzej Gontarz, Redaktor Prowadzący magazynu „Computerworld” zaintrygował pytaniem, czy technologia w trzecim sektorze nie jest przereklamowana.

W drugiej części konferencji uczestnicy wzięli udział w prezentacjach i warsztatach poruszających różnorodne tematy z zakresu ICT: Nowoczesna Komunikacja, Sieciowanie i Ludzie, Zarządzanie Organizacją, Skuteczny Fundraising, Technologia i Bezpieczeństwo. Mogli dowiedzieć się m.in., w jaki sposób nowoczesne technologie mogą służyć współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami i biznesem oraz jak mogą być wykorzystane w komunikacji organizacji z otoczeniem.

Konferencja „Sektor 3.0.” odbyła się po raz drugi. Jest to największe tego typu wydarzenie adresowane do przedstawicieli NGO, liderów branży IT, naukowców oraz tych wszystkich, dla których wdrażanie ICT to szansa na usprawnienie działania własnych instytucji.

Na stronie internetowej konferencji można pobrać prezentacje i materiały przygotowane przez prelegentów (dostępne na licencji Creative Commons) oraz obejrzeć kilka krótkich filmików podsumowujących spotkanie: http://sektor3-0.pl/web/pobierz. Oto jeden z nich:

Więcej zdjęć z Sektora 3.0 znajdziecie na stronie:
https://profiles.google.com/106081156520801384799/photos/5743781287070937937

Konferencja „Sektor 3.0.” jest wspólną inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.