Sektor 3.0 wśród projektów wyróżnionych w konkursie Komisji Europejskiej

Nasz program “Sektor 3.0” znalazł się w finale tegorocznej edycji konkursu European Digital Skills Awards, organizowanego przez Komisję Europejską. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Wiedniu 6 grudnia br. – wyróżnione organizacje zostały zaproszone na to wydarzenie, by zaprezentować tam swoje działania.

Konkurs “European Digital Skills Awards” organizuje Komisja Europejska przy wsparciu Koalicji na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia (Digital Skills and Jobs Coalition). Celem konkursu jest docenienie inicjatyw, które w znaczący sposób przyczyniają sie do rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców Unii Europejskiej w obszarze edukacji i zatrudnienia, umiejętności cyfrowych specjalistów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, dziewcząt i kobiet oraz społeczeństwa w ogóle. Komisja wyróżnia takie inicjatywy, które – jako historie sukcesu – można przenieść na inny grunt, rozbudować i dostosować do potrzeb innych krajów, środowisk czy społeczności. Informację o finalistach edycji 2018 można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej:
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/european-digital-skills-awards-meet-24-outstanding-finalists.

Na początku grudnia w Wiedniu przedstawiciele Sektora 3.0 będą uczestniczyć w konferencji “ICT 2018: Imagine Digital – Connect Europe”, w trakcie której zostaną zaprezentowane dobre praktyki nominowanych organizacji i ich działania. W ciągu dwóch dni wystąpień i targów na terenie Austria Center Vienna przedstawiciele Sektora 3.0 będą promować ofertę programu. Na specjalnym interaktywny stoisku targowym z wykorzystaniem gogli VR pokazana zostanie uczestnikom konferencji tegoroczna edycja festiwalu Sektor 3.0 w postaci filmu 360°. Mobilni Doradcy Sektora 3.0 zaprezentują zaś możliwości robotów edukacyjnych Photon, wykorzystywanych w szkoleniach z zakresu programowania. realizowanych na terenie całej Polski. Na stoisku promowane również będą działania sieci TechKlubów i Funduszu Sektora 3.0, który wspiera tworzenie nowych narzędzi online

Głównym punktem wydarzenia będzie ceremonia wręczenia nagród z udziałem Mariya Gabriel, Unijnej Komisarz ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa. Przebieg wydarzenia będziemy relacjonować w naszych mediach społecznościowych.

Program Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest od 2012 r. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności działaczy i pracowników organizacji nonprofit, w zakresie skutecznego wykorzystania technologii informacyjno komunikacyjnych (ICT) w codziennej pracy. W ramach programu organizowany jest festiwal z udziałem przeszło 800 uczestników, oferowane są szkolenia, doradztwo technologiczne, spotkania networkigowe TechKlubów oraz fundusz wspierający tworzenie nowych narzędzi online. Program współpracuje z licznymi partnerami technologicznymi (np. Intel, Microsoft, Orange, Google), przedstawicielami krajowych i zagranicznych uczelni (np. MIT, Seoul National University, Szkoła Główna Handlowa) oraz administracji (np. Ministerstwo Cyfryzacji).