Ruszyła nowa edycja programu MĄDRZY CYFROWI!

Serdecznie zachęcamy do udziału w programie edukacyjnym dla młodzieży MĄDRZY CYFROWI – teraz także w trakcie nadchodzących wakacji! Termin zgłoszeń dla placówek, które chcą prowadzić zajęcia w czasie wakacji, to 30 czerwca!

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej uczniów z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Modę na wartości moralne i mądre wykorzystanie nowych technologii wspiera Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf pokazów mody.

Program MĄDRZY CYFROWI uczy, jak kierować się wartościami moralnymi w świecie online i offline, oraz jak zmieniać świat na lepsze, realizując projekty społeczne z zastosowaniem wartości i nowych technologii. Program MC może być prowadzony przez szkoły podstawowe, biblioteki, ośrodki kultury i itp. W I edycji Programu wzięło udział 2000 uczniów i 200 placówek z całego kraju. Organizatorem Programu MĄDRZY CYFROWI jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org.

W ramach MĄDRYCH CYFROWYCH nauczycie młodzież, jak:

  • definiować i stosować w praktyce wartości, takie jak: mądrość, szacunek, odpowiedzialność, uczciwość i odwaga,
  • mądrze wykorzystywać narzędzia cyfrowe,
  • pracować projektową metodą Design Thinking,
  • rozwiązywać lokalne problemy i zrealizować projekt społeczny, by zmienić świat na lepszy.

Do prowadzenia zajęć z młodzieżą w pełni przygotuje Was kurs e-learningowy z dokładnymi scenariuszami zajęć, otrzymacie pakiet materiałów, a zespół Programu MC jest do dyspozycji w razie wszelkich pytań i wątpliwości. Elastyczna formuła Programu MC, uwzględnia potrzeby i możliwości różnych typów placówek: szkół, bibliotek, domów kultury. Warsztaty z młodzieżą można realizować w trybie 12 spotkań po 1,5 godziny zegarowej każde, w czasie zajęć w bibliotece, domu kultury czy podczas szkolnych półkolonii. Alternatywą jest tryb 5-dniowych 5-godzinnych zajęć lub system mieszany.

Udział w Programie MC jest bezpłatny i nie wymaga od prowadzących wysokich kompetencji cyfrowych, ani zakupu licencji na narzędzia czy aplikacje.

Nabór do Programu MĄDRZY CYFROWI 2019 trwa:

  • do 30 czerwca dla placówek, które chcą prowadzić zajęcia w czasie wakacji,
  • do 6 września dla placówek, które będą realizować program MC w nowym roku szkolnym.

Formularz rejestracyjny i pełny Regulamin Programu MC dostępne są na stronie: www.madrzycyfrowi.pl

W ramach programu MC zostały zrealizowane m.in. takie projekty, jak: