RozPRACUJ to z biblioteką! Rozpoczęliśmy nabór do nowego projektu.

Chcesz pomóc osobom poszukującym pracy, chcącym zmienić swój zawód lub zaplanować swoją karierę? Wiesz, że bezrobocie jest istotnym problemem w Twojej gminie i chcesz pomóc jej mieszkańcom? Nie wiesz, jak i kto mógłby Cię w tym wspierać?

Na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego rozpoczynamy realizację pilotażowego projektu „RozPRACUJ to z biblioteką”, skierowanego do 30 bibliotek gminnych z obszarów wiejskich i małych miast, niebędących uczestnikami Programu Rozwoju Bibliotek. W jego ramach oferujemy profesjonalne wsparcie szkoleniowe, sprzęt komputerowy i dotacje na pomoc udzielaną przez biblioteki mieszkańcom poszukującym pracy lub chcącym wybrać / zmienić zawód.

Na zgłoszenia do projektu czekamy do 25 października. Szczegółowy opis zasad, regulamin, wskazówki i przykładowy wniosek znajdziecie na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/2112.

Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Inicjatyw Społeczno-EkonomicznychCentrum Wspierania Aktywności Lokalnej oraz wojewódzkimi bibliotekami publicznymi z Kielc i Łodzi. 

Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest  wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.