Rozpoczynamy nabór do III rundy Programu Rozwoju Bibliotek

Już 28 stycznia rozpocznie się nabór do trzeciej rundy PRB. Będą mogły wziąć w niej udział biblioteki publiczne z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich i miast do 20 tys. mieszkańców – takie, które nie uczestniczą w pierwszej ani w drugiej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, a także nie biorą udziału w projekcie “RozPRACUJ to z biblioteką”. Nabór do trzeciej rundy PRB potrwa do 11 marca 2013 roku.

Do wszystkich bibliotek, które spełniają powyższe warunki, zostały wysłane broszury informacyjne na temat udziału w programie. Każda broszura zawiera wizytówkę z hasłem, za pomocą którego biblioteki będą mogły zarejestrować się i wypełnić wniosek w Wirtualnym Segregatorze na stronie www.biblioteki.org. Podobne broszury zostały wysłane do samorządów z gmin, w których działają biblioteki uprawnione do udziału w III rundzie programu.

 

 

Wszystkie informacje o trzeciej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek są dostępne na stronie www.biblioteki.org, w zakładce “Trzecia runda Programu Rozwoju Bibliotek”.

Zapraszamy!

Biblioteki, które już uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek mogą wziąć udział w konkursie „Ambasadorzy PRB”. Wystarczy wymyślić ciekawą akcję informacyjną / promocyjną na temat programu i przeprowadzić ją wśród wybranych bibliotek uprawnionych do udziału w III rundzie, aby zdobyć tytuł Ambasadora PRB (a razem z nim punkty dyplomacji, które można wymienić na nagrody rzeczowe).

Strona internetowa konkursu „Ambasadorzy PRB”: http://www.biblioteki.org/pl/konkursy/konkurs/opis_konkursu/2325