Tworzymy program operacyjny rozwoju bibliotek publicznych m. st. Warszawy

Nasza fundacja oraz Fundacja Kultury Dialogu zostały zaproszone przez Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy do współtworzenia programu operacyjnego rozwoju bibliotek publicznych m. st. Warszawy. Program ten powstaje partycypacyjnie i będzie bazował na wiedzy i doświadczeniu warszawskich bibliotekarek i bibliotekarzy, z udziałem lokalnych aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także radnych i urzędników m. st. Warszawy.

Punktem wyjścia do pracy nad programem jest projekt Strategii Rozwoju Warszawy #Warszawa2030 oraz rekomendacje raportu Biblioteki Publiczne m. st. Warszawy. Diagnoza i rekomendowane zmiany. 

WARSZTATY I KONSULTACJE

Na przełomie maja i czerwca zaplanowaliśmy cykl warsztatów, mających na celu wypracowanie wspólnej wizji biblioteki przyszłości. Będziemy rozmawiać o funkcjach, jakie biblioteka powinna pełnić dla lokalnej społeczności, o jej ofercie i infrastrukturze. Zapraszamy wszystkich, dla których biblioteka jest miejscem szczególnym do włączania się w ten proces.

Najbliższe otwarte spotkanie konsultacyjne dla bibliotekarzy, aktywistów i urzędników już 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10 w siedzibie Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, wystarczy:

Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca.

DO POBRANIA: plakat zapraszający na spotkanie (pdf) > 

zaproszenie na konsultacje - warszawska biblioteka przyszłości