"Po co ludziom konstytucja?" – zapraszamy na webinarium profesor Ewy Łętowskiej

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza na webinarium pt. „Po co ludziom konstytucja?”, które odbędzie się

9 MARCA (ŚRODA) W GODZINACH 18:00 – 19:30

(a którego realizację wspiera nasza fundacja).

Spotkanie poświęcone będzie znaczeniu konstytucji dla społeczeństwa – uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie ważne dla obywateli problemy pomaga rozwiązać konstytucja. Temat spotkania nawiązuje do publikacji profesor Ewy Łętowskiej wydanej po raz pierwszy w 1994 r. przez Komitet Helsiński. W trakcie webinarium uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania, a także uzyskania odpowiedzi na niektóre z nich.

Ewa Łętowska to profesor doktor habilitowana nauk prawnych. W 1987 r. została pierwszą Rzeczniczką Praw Obywatelskich. Po zakończonej kadencji RPO weszła w skład Komitetu Helsińskiego w Polsce, a także rozpoczęła bliską współpracę z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. W latach 1999-2002 była sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego, a w latach 2002-2011 – sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Wykładała w Paryżu na Sorbonne-Pantheon, a także wygłaszała odczyty i wykłady na innych uniwersytetach europejskich. Profesor Ewa Łętowska jest autorką ponad 300 publikacji z zakresu prawa cywilnego, konstytucyjnego oraz ochrony praw konsumentów.

REJESTRACJA NA WEBINARIUM:

Na webinarium zgłosiło się już 500 osób, w związku z czym zakończyliśmy rejestrację. Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, będą miały możliwość obejrzenia nagrania ze spotkania (pojawi się ono na kanale YouTube Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – kanał „TheHFHR”).

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM?
OTO KILKA PRZYDATNYCH INFORMACJI:

  • Webinarium jest bezpłatne.
  • Aby wziąć udział w webinarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny – podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy. Na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do webinarium. 9 marca – na kilka minut przed godziną 18:00 – wystarczy kliknąć w otrzymany link i w ten sposób dołączyć do transmisji. Osoby prowadzące webinarium będą czekać na uczestników od godziny 17:50 – wyjaśnią, w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać ewentualne problemy z dźwiękiem etc.
  • W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 500 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli mail z potwierdzeniem nie przyjdzie, będzie to oznaczało, że limit 500 miejsc został już wyczerpany i nie ma już możliwości wzięcia udziału w webinarium. Warto więc zarejestrować się jak najszybciej!
  • Spotkanie będzie rejestrowane, a jego nagranie zostanie udostępnione w późniejszym terminie na kanale Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na YouTube (kanał „TheHFHR”).
  • Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting/ClickWebinar. Udział w spotkaniu wymaga zapoznania się z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Rejestracja na webinarium równoznaczna jest z ich akceptacją.
  • Podczas webinarium będzie dostępny moderowany czat, który umożliwi zadawanie związanych z tematyką spotkania pytań.
  • Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
  • Do spotkania można dołączyć również za pomocą tabletu lub smartfona. W tym przypadku konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie odpowiedniej bezpłatnej aplikacji: (App Store: Google Play: Blackberry).