Zgłoś się na Ogólnopolski kongres bibliotek: Włącz różnorodność!

Ciekawi Cię, co ma wielokulturowość do biblioteki? Chcesz poznać dobre praktyki wielokulturowych działań prowadzonych przez biblioteki z Polski i zagranicy? Pragniesz, aby Twoja instytucja czerpała z różnorodności kulturowej regionu, budowała dialog i nie powielała stereotypów? Jeśli tak, to koniecznie zgłoś się na Ogólnopolski kongres bibliotek: Włącz różnorodność!, który odbędzie się w Warszawie (w Służewskim Domu Kultury) w dniach 22-23 października 2015 r. Rekrutacja na wydarzenie potrwa do 30 września br. 

KONGRES2015_cover_photo-01

Do udziału w kongresie zapraszamy zarówno bibliotekarki i bibliotekarzy, jak i osoby z instytucji oraz organizacji, które z bibliotekami współpracują lub chcą taką współpracę nawiązać.

Kongres zostanie zrealizowany w formie interaktywnej gry edukacyjnej (dzień I – Włącz różnorodność przez cały rok!) oraz warsztatów i prezentacji pogłębiających tematykę różnorodności kulturowej (dzień II – Warsztatowe inspiracje). Wydarzenie będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń, wzajemnej  inspiracji i nawiązywania kontaktów z osobami prowadzącymi działania w obszarze wielokulturowości.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kongresu i zapoznania się z programem wydarzenia:

www.wielokulturowabiblioteka.org

Rekrutacja na kongres potrwa do 30 września br. do godziny 23:59. Osoby zgłaszające się na wydarzenie mają do wykonania zadanie: zrobić zdjęcie ilustrujące ich motywację do udziału w kongresie i skomentować je. O przyjęciu na kongres nie decyduje kolejność zgłoszeń. Wysłanie wniosku zgłoszeniowego możliwe jest jedynie drogą elektroniczną, pod adresem: wielokulturowabiblioteka.evenea.pl.

Przed wysłaniem wniosku zgłoszeniowego – zapoznaj się z regulaminem rekrutacji i obejrzyj webinarium wprowadzające.

Koniecznie weź też udział w kolejnych webinariach poprzedzających kongres, które odbędą się w poniedziałki:

  • 21 września br. o godz. 10.00 – webinarium pt. „Promocja wrażliwa na wielokulturowość” (prezentuje Lena Rogowska);
  • 28 września br. o godz. 10.00 – webinarium pt. „Jak się uczyć o wielokulturowości w bibliotece?” (prezentuje Dominika Cieślikowska).

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy w dniu spotkania o godzinie 10.00 kliknąć link: https://frsi.clickwebinar.com/wielokulturowabiblioteka

Informacje organizacyjne:

  • Osoby zakwalifikowane do udziału w kongresie zostaną o tym powiadomione drogą mailową do 5 października br.
  • Udział w kongresie jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu i noclegów uczestników.
  • Dojazd do Służewskiego Domu Kultury z przystanku “Centrum” możliwy jest metrem (kierunek “Kabaty”, stacja “Metro Służew”) lub tramwajem liniami: 4 i 35 (kierunek “Wyścigi”, przystanek: “Al. Lotników”).
  • W razie pytań prosimy o kontakt z Bogną Mrozowską: mrozowska@frsi.org.pl, kom. 722 002 115.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Partnerami kongresu są: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Praktyków Kultury.

Do pobrania:
Regulamin rekrutacji na kongres

linia

logo_kultura

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

 

PAFW

Wkład własny ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015”.