O finansach... w bibliotece. Rusza czwarta edycja projektu!

Już po raz czwarty zapraszamy biblioteki do organizacji kursów z zakresu edukacji finansowej dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Rusza nowa edycja projektu „O finansach… w bibliotece” – zgłoś swoją bibliotekę już dziś!

ofbIV-01

Co oferujemy?

  • Zapraszamy gminne biblioteki publiczne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców.
  • W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu (tzw. biblioteki-absolwenci).
  • Dla bibliotek-absolwentów, które przynajmniej raz uczestniczyły w projekcie przygotowaliśmy i przetestowaliśmy kurs zaawansowany (o tematyce rozszerzonej), który pozwoli zaangażować osoby o większej wiedzy i umiejętnościach z zakresu finansów.

Z przesłanych zgłoszeń wybierzemy 90 bibliotek, które wezmą udział w czwartej edycji projektu.
Bibliotekom, które zakwalifikują się do projektu zapewniamy szkolenia, materiały i narzędzie do realizacji spotkań edukacyjnych, a także wsparcie konsultantów – ekspertów w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Od 2012 roku polskie biblioteki publiczne z sukcesem oferują mieszkańcom zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej. W kursach odbywających się w ramach dotychczasowych trzech edycji projektu „O finansach… w bibliotece” w 274 bibliotekach uczestniczyło prawie 6500 osób!

Szczegółowe informacje o projekcie, regulamin oraz wskazówki, jak się zgłosić są dostępne na nowej stronie projektu: https://ofinansachwbibliotece.wordpress.com/

Biblioteki zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na webinarium wprowadzające we wtorek, 27 października br. o godzinie 10.00.

Podczas webinarium odpowiemy na pytania:

  • na czym polega projekt i dlaczego jest on ważny,
  • jak będzie przebiegała IV edycja projektu,
  • co oznacza udział w projekcie dla biblioteki oraz dla mieszkańców?
  • jak wygląda rekrutacja bibliotek do projektu?
  • a także na te, które zadadzą uczestnicy webinarium.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikajac w link:

https://frsi.clickwebinar.com/O_FINANSACH_W_BIBLIOTECE

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi.

Serdecznie zapraszamy!