„Narodowy Coaching. Jak rozwinąć nasze skrzydła?” Debaty w bibliotekach.

Czym są kompetencje przyszłości? Jak je rozwijać, by osiągnąć zarówno indywidualny, jak i ogólnospołeczny sukces? Co powinniśmy wiedzieć i jakie umiejętności powinniśmy posiadać? 20 i 21 marca odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy debat „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”, które odbędą się w 40 bibliotekach publicznych w całej Polsce.

LISTA BIBLIOTEK, w KTÓRYCH ODBĘDĄ SIĘ DEBATY

Debaty zostaną zorganizowane zarówno w małych miejscowościach, takich jak Lubaczów, Pieszyce czy Stare Juchy, jak i w dużych miastach – np. w Gdańsku i Krakowie. W każdej z nich weźmie udział ok. 20 – 30 przedstawicieli różnego rodzaju instytucji i organizacji działających na terenie gminy: samorządowcy, dyrektorzy szkół, bibliotek, szefowie domów kultury, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, media. Wspólnie będą rozmawiać o kompetencjach, które są szczególnie ważne dla indywidualnego sukcesu zawodowego i dla szerszego zaangażowania mieszkańców w rozwój danej miejscowości oraz gminy. Efektem debat będą rekomendacje, jakie kompetencje są najbardziej istotne dla rozwoju i co można zrobić, by mieszkańcy miejscowości oraz gminy mieli lepszą niż dotąd możliwość ich zdobywania i kształtowania.

Debaty są częścią inicjatywy „Narodowy Coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?”, którą nasza fundacja prowadzi z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Konkluzje z każdego ze spotkań – po zaprezentowaniu ich lokalnym władzom, mediom i instytucjom – zostaną przesłane do IBNGR, który dokona całościowego podsumowania debat i wykorzysta ich efekty do działań rzeczniczych skierowanych do władz państwowych, w tym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

debaty_plakat

Patronami medialnymi naszej inicjatywy są Telewizja Polska i radiowa Jedynka.

W dniach ogólnopolskiej debaty w serwisie www.regionalna.tvp.pl będzie można obejrzeć debatę zorganizowaną we współpracy z TVP w warszawskiej bibliotece Przystanek Książka, w której wzięli udział m.in. Małgorzata Borunia-Borowska, socjolog, medioznawca, Witold Radwański, członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego oraz Monika Kuszyńska, piosenkarka.

Na stronach Polskiego Radia można już dowiedzieć się więcej o „Narodowym Coachingu” z audycji Popołudnie z Jedynką, której gościem był Piotr Zbieranek z Kongresu Obywatelskiego (link).