"Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę": 4 000 uczestników warsztatów z kodowania!

W okresie od końca września do połowy grudnia br. aż 4000 młodych osób w wieku od 10 do 15 lat skorzystało z warsztatów z robotami zachęcających do nauki kodowania.

W bibliotekach, szkołach i ośrodkach kultury w małych miejscowościach w całej Polsce odbyło się ponad 200 warsztatów, podczas których uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, jak wiele radości może dać tworzenie własnych programów w języku Scratch i ożywienie za ich pomocą programowalnych robotów Finch. Finałem każdego warsztatu były wyścigi robotów samodzielnie zaprogramowanych chwilę wcześniej przez uczestników.

Zajęcia będą kontynuowane już od stycznia w ramach lokalnych klubów kodowania. Instytucje je prowadzące otrzymają mini-granty na ich uruchomienie, gotowe scenariusze i materiały szkoleniowe, a także będą mogły bezpłatnie wypożyczyć roboty do prowadzenia zajęć.

Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.

__
Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.