Młodzi profesjonaliści inspirują uczniów: ruszyła druga edycja projektu "Link do przyszłości"

Od października do marca uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję porozmawiać o karierze, przyszłościowych zawodach i pomysłach na pracę z blisko 30 młodymi profesjonalistami, których praca związana jest z nowymi technologiami. Wśród nich są m.in. programista aplikacji mobilnych, grafik komputerowy, specjalista PR w mediach społecznościowych czy administrator stron www.

Łącznie w całej Polsce odbędzie się 300 takich spotkań. Mogą je organizować biblioteki publiczne, szkoły, domy kultury, Ochotnicze Hufce Pracy i inne instytucje działające w obszarze edukacji i kultury w miejscowościach liczących do 200 tysięcy mieszkańców. Formularz zgłoszeniowy już działa! http://linkdoprzyszlosci.pl/spotkania/event/

Mapa miejsc, w których odbędą się spotkania z młodymi profesjonalistami: http://linkdoprzyszlosci.pl/mapa/

Wszystkie informacje o projekcie, m.in. regulamin uczestnictwa, proponowany scenariusz spotkania, baza profesjonalistów i materiały organizacyjne ułatwiające organizację spotkania, są dostępne na stronie Link do przyszłości. Informacje o projekcie znajdziecie też w ulotce.

Projekt jest realizowany przez naszą fundację ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Druga edycja projektu otrzymała patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. “Link do przyszłości” wspierają rónież Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP oraz Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.