Learn & Grow - znamy motyw przewodni Festiwalu Sektor 3.0 2023

Tegoroczna, hybrydowa edycja Festiwalu Sektor 3.0 odbędzie się pod hasłem “Learn & Grow”. Razem z zaproszonym ekspertami/ekspertkami z Polski i ze świata zastanowimy się, jak się uczyć i rozwijać skuteczniej ze wsparciem technologii oraz jak umiejętnie odczytywać trendy, by skutecznie planować rozwój swój oraz swojej organizacji.

Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu możliwości wyboru tego jak, kiedy i czego się chcemy się uczyć i w jaką stronę rozwijać. Jednocześnie, wskutek niesamowitej dynamiki rozwoju technologii i przyrostu wiedzy, potrzeba zdobywania nowych kompetencji pojawia się znacznie szybciej, niż potrafimy się ich nauczyć. Dlatego coraz częściej potrzebujemy konkretnych wskazówek i skutecznych narzędzi, które pomogą nam uczyć i rozwijać się szybciej oraz efektywniej.

Czy wobec postępu takich technologii, jak generatywne AI i wszechwiedzące czatboty ma jeszcze sens planowanie własnej edukacji przez osoby działające społecznie? Jak nawigować w zmieniającym się środowisku pracy i przytłaczającej ilości informacji?

W ramach tegorocznego Festiwalu porozmawiamy o tym, dlaczego ważne jest umiejętne identyfikowanie sygnałów zmian, które pomagają lepiej wyobrażać sobie przyszłość. Na tej zaś podstawie – lepiej planować swój rozwój i podejmować trafne decyzje w zakresie tego, czego i jak się uczyć – mówi dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.​

Celem Festiwalu Sektor 3.0 jest inspirowanie i prezentowanie trendów ze świata nowych technologii oraz edukowanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne cyfrowe strategie i narzędzia w codziennych działaniach społecznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-18 maja w formule hybrydowej. Pierwszego dnia Festiwal będzie dostępny dla uczestników online, a nadawany będzie ponownie z warszawskiego Kampusu Innowacji. Drugiego dnia zaplanowane zostały fizyczne warsztaty typu masterclass, które uzupełnione o networking przy kawie, zorganizowane zostaną w Google for Startups Campus Warsaw w Centrum Praskim Koneser.
Więcej informacji nt. nadchodzącej edycji Festiwalu już wkrótce dostępnych na stronie http://2023.sektor3-0.pl/ oraz w mediach społecznościowych Programu: Facebook | LinkedIn | Instagram | Twitter.

Festiwal Sektor 3.0 jest częścią programu Sektor 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2012-2019 odbywał się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a od 2020 roku organizowany jest w formule online.