Biblioteka to ja! W listopadzie spotykamy się na kongresie bibliotek publicznych

Są energiczni, zaangażowani, pomysłowi. Otwarci i serdeczni. To ludzie tworzący biblioteki publiczne. Bibliotekarki i bibliotekarze, których znajdziemy w każdej, nawet najmniejszej polskiej miejscowości. 17 i 18 listopada spotkają się w Łodzi, by powiedzieć sobie i wszystkim wokół: biblioteka to moja praca, moja zaangażowanie, moja pasja. Biblioteka to ja!

Właśnie o tym będzie tegoroczny kongres bibliotek. Bibliotekarki i bibliotekarze, którzy wezmą w nim udział, będą rozmawiać o rolach, które pełnią na co dzień: o byciu aktywistką, liderem, menedżerką, trenerem, facylitatorką, powiernikiem, innowatorką, designerem, trendsetterką czy programistą.

Przekonają się, do czego przydadzą się im naprawdę nowe technologie i narzędzia, np. Virtual Reality, Snapchat czy Periscope. Dowiedzą się, jak rozwijać swoje kompetencje, by prowadzić działania z jeszcze większym rozmachem. Ale też jak pamiętać przy tym o sobie: jak dogonić uciekający czas, co zrobić, by opanować stres, jak nie brać za dużo na głowę i jak dzielić się zadaniami.

Wszystko odbędzie w niezwykłych przestrzeniach – XIX-wiecznych, pofabrycznych budynkach z czerwonej cegły. Bo w tym roku po raz pierwszy przenosimy się do innego miasta – na kongres zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi. Jest to miejska instytucja kultury mieszcząca się na terenie przedwojennych zakładów Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana. Fabryka prowadzi działania związane z edukacją kulturalną i artystyczną, a także inkubator przemysłów kreatywnych – Art_Inkubator.

Idziemy o zakład, że to będzie naprawdę wyjątkowy kongres bibliotek!

Kolejne informacje o kongresie będziemy publikować już niebawem na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na www.kongresbibliotek.org.

KONGRES2016_baner_miejsce-01

 

Ogólnopolski kongres bibliotek: „Biblioteka to ja!” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.