1 temat, 40 bibliotek, 1181 uczestników. Podsumowujemy debaty "Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła"

20 i 21 marca 2015 roku w czterdziestu bibliotekach publicznych w całej Polsce odbyły się lokalne debaty pod hasłem „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Spotkania zostały zorganizowane w formie warsztatów w oparciu o jednolity scenariusz, przygotowany przez naszą fundację. W lokalnych debatach uczestniczyło blisko 1200 osób. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową przygotował raport z tego wydarzenia – zachęcamy do lektury!

Tematem dyskusji podczas debat lokalnych były kompetencje – rozumiane jako punkt wyjścia dla refleksji nad narzędziami rozwoju osobistego i społecznego. Uczestnicy spotkań, wspierani przez gospodarzy i profesjonalnych moderatorów, odpowiadali na następujące pytania:

– jakie kompetencje są najważniejsze z punktu widzenia sukcesów osobistych i zawodowych mieszkańców naszej miejscowości / gminy?
– jakie kompetencje powinni posiadać mieszkańcy, aby angażować się w sprawy naszej miejscowości / gminy?

Raport z debat zawiera między innymi opis przebiegu debat, listę bibliotek, które zorganizowały spotkania, wnioski z debat i relacje zdjęciowe.

raport_debaty_cov

Pobierz raport  „Kompetencje przyszłości –jak rozwinąć nasze skrzydła?” (plik pdf)


Projekt został zrealizowany w ramach działań Kongresu Obywatelskiego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Część działań została sfinansowana dzięki środkom Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach przedsięwzięcia Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015, realizowanego przez FRSI.