Zobacz, jak działa Lokalny Klub Kodowania "Link do przyszłości" w Murowie!

Murów – to mała, licząca niewiele ponad 1300 mieszkańców, wieś na Opolszczyźnie. Działa tu biblioteka, której aktywności mogłyby pozazdrościć kilkakrotnie większe gminy.

Miejscowi gimnazjaliści regularnie zaglądają do biblioteki w Murowie, żeby uczyć się… kodowania. Na cotygodniowych zajęciach młodzi kodują w środowisku Scratch, tworzą skrypty do sterowania robotami Finch, programują Arduino, zgłębiają tajniki modelowania i drukowania przestrzennego, a także samodzielnie składają drukarkę 3D. Lokalny Klub Kodowania działa w ramach projektu “Link do przyszłości”.

10 czerwca 2016 roku odwiedziliśmy bibliotekę w Murowie, aby sfilmować jedno ze spotkań Lokalnego Klubu Kodowania. Zachęcamy do obejrzenia efektów!

W filmie wystąpili: Mateusz, Wanesa, Daniel, Klaudia, Dominika i Milena oraz opiekunowie: Halina Lubacz (dyrektorka biblioteki i organizatorka klubu), Zofia Nawrot (nauczycielka w szkole podstawowej i gimnazjum, prowadząca zajęcia) oraz Hubert Nanko (opiekun organizacyjny klubu).

Realizacja: Sweet Jesus!

Celem projektu “Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.