Jeden tydzień - dwie technologiczne konferencje

15, 16 i 17 lutego współorganizowaliśmy dwa międzynarodowe wydarzenia: TechCamp Warsaw oraz RockIT Digital Summit. Spotykaliśmy się z blisko 300 uczestnikami i ponad trzydziestką ekspertów z różnych krajów, aby rozmawiać o nowych technologiach. Tym razem w dyskutowanym obecnie na całym świecie kontekście – o sposobach na ułatwianie odbiorcom zrozumienia przekazów medialnych czy ocenianiu prawdziwości różnych rodzajów informacji.

#TechCampWAW

Uczestnikami TechCampu (15-16.02) byli kluczowi dziennikarze, blogerzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z blisko 30 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Skandynawii, Kaukazu i Azji Środkowej. Wśród ekspertów znaleźli się miedzy innymi: Olga Yurkowa, autorka i współzałożycielka Stopfake.org, niezależnego ukraińskiego portalu, który weryfikuje artykuły, zdjęcia i filmy; Piotr Pacewicz, redaktor naczelny OKO.press czy Andriy Gazin, specjalizujący się w wizualizacji treści. TechCamp otworzył Ambasador USA w Polsce Paul Jones, a podczas otwarcia uczestnicy mieli okazję wysłuchać Jarosława kuźniara.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.techcampwarsaw.org, #TechCampWAW.

TechCamp Warsaw

#RockitWAW

Eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Estonii, Słowacji, Grecji i Polski przedstawiali najnowsze trendy związane z nowymi technologiami i cyfrową komunikacją na RockIT Digital Summit (16-17.02). Konferencję otworzył Ambasador USA w Polsce Paul Jones oraz Bruce Wharton, p.o. Podsekretarza Stanu ds. Dyplomacji Publicznej.

www.rockit.digital

TechCamp i RockIT Digital Summit są współorganizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), Digital Communication Network (DCN), Departament Stanu USA i Ambasadę USA w Warszawie.