IV edycja konkursu o stypendium dla bibliotekarek im. Olgi Rok. Na zgłoszenia czekamy do 8 lipca!

Trwa IV edycja konkursu, dzięki któremu bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 5000 zł. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju osobistego kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i docenienie roli, jaką biblioteki – i zatrudnione w nich kobiety – odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności, których częścią jest biblioteka. Termin przesyłania wniosków to 8 lipca 2015 r.

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych:

  • placówka biblioteczna mniejsza (taka, w której pracują jedna lub dwie osoby) oraz
  • placówka biblioteczna większa (taka, w której pracuje 3 lub więcej osób).

W 2012 roku stypendium im. Olgi Rok otrzymała Urszula Kopeć-Zaborniak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie na Podkarpaciu. W roku 2013 laureatką została Anna Orlikowska – dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, a w 2014 roku nagrodzono Magdalenę Turską z Biblioteki w Kłodawie oraz Magdalenę Hankiewicz z Biblioteki w Radkowie. Nagrody wręczono podczas V Kongresu Bibliotek Publicznych „Cała naprzód!” 20 października w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

stypendium_Olgi_Rok_2014

Jak się zgłosić? Co dołączyć do formularza? Kto podejmuje decyzję o przyznaniu stypendium? Wszystkie potrzebne informacje i regulamin konkursu znajdziecie na stronie:
http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3435