e-Mocni: za nami pierwsze szkolenie dla mieszkańców!

Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań wystartowały szkolenia dla mieszkańców w projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

Pierwsze spotkanie („Leki – gdzie kupować, refundacje i interakcje”) zostało zorganizowane w wielkopolskim Zagórowie, w miejscowej bibliotece. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak sprawdzać interakcje zachodzące między zażywanymi przez nich lekami, gdzie znaleźć adresy aptek, posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz jak znaleźć aptekę, która posiada na stanie poszukiwany lek i jak zarezerwować go przez internet.

Oprócz szkoleń z modułu „zdrowie” mieszkańcy gmin uczestniczących w projekcie „e-Mocni” będą odkrywać korzyści, jakie niesie internet, w obszarach takich jak: finanse, praca i rozwój zawodowy, odpoczynek i hobby, sprawy codzienne, edukacja, zaangażowanie obywatelskie, relacje z bliskimi, religia i potrzeby duchowe. Dodatkowo organizowane są też spotkania „pierwsze kroki z komputerem”. Pierwsze z nich odbywa się już dzisiaj (a jakże!) w Zagórowie.

obejrzyj zdjęcia z pierwszego szkolenia >

 

szkolenie e-Mocni w Zagórowie

e-Mocni: informacja o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej