Druga odsłona YouthSpark Live Event za nami!

Nasza fundacja już po raz drugi włączyła się w organizację YouthSpark Live Event! Konferencja odbyła się 30 maja 2016 r. w siedzibie Microsoft, wzięło w niej udział ponad 120 uczniów szkół średnich.

YouthSpark Live Event to cykl wydarzeń dla młodzieży, które Microsoft organizuje na całym świecie. Ich celem jest zachęcenie młodych do świadomego planowania swojej kariery zawodowej i zwrócenie uwagi na wagę kompetencji cyfrowych, które w przyszłości mogą zadecydować o powodzeniu na rynku pracy.

Podczas warszawskiej konferencji, uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w jednej z największych firm IT w Polsce – Microsoft – oraz spotkać się z jej pracownikami. Dowiedzieli się m.in. jakie programy stażowe firma oferuje młodym osobom, a także na co jej rekruterzy zwracają uwagę przeglądając cv kandydatów. Na spotkaniu poruszony był również temat programowania – młodzież dowiedziała się dlaczego warto się go uczyć i od czego najlepiej zacząć. W ramach warsztatów „Linku do przyszłości” uczestnicy mieli okazję spotkać się z gościem specjalnym wydarzenia – Arleną Witt (wittamina.pl, Po Cudzemu), która opowiedziała o swojej ścieżce kariery w Internecie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:

YouthSpark Live Event 2016

W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z czterech miejscowości – Milanówka, Kozienic, Warszawy oraz Wyszkowa. W ramach kontynuacji YouthSpark Live Event, chętni będą mogli wziąć udział w specjalnym warsztacie z podstaw programowania prowadzonym przez dział DX Microsoft Polska.

Parterami wydarzenia było eSkills for Jobs 2016 oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz na rzecz Umiejętności Cyfrowych.