Dołącz do MĄDRYCH CYFROWYCH 2019!

Ruszyła nowa edycja ogólnopolskiego programu MĄDRZY CYFROWI w nieco zmienionej formule. Program umożliwia teraz dostosowanie formatu zajęć dla młodzieży do potrzeb i możliwości instytucji biorących w nim udział. Zachęcamy do zgłaszania się!

Program MĄDRZY CYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego celem jest edukacja moralna, cyfrowa i społeczna młodzieży. Jeżeli chcesz przyciągnąć młodzież do biblioteki i budować wizerunek swojej instytucji jako miejsca, gdzie młodzi mogą atrakcyjnie i wartościowo spędzać czas, MC to propozycja dla Ciebie. Wraz z organizatorami programu serdecznie zapraszamy do udziału instytucje edukacyjne lub kulturalne z całej Polski (w tym biblioteki publiczne i ośrodki kultury).

MĄDRZY CYFROWI to oferta nowatorskich i atrakcyjnych zajęć dla młodzieży pokazujących, jak mądrze wykorzystywać narzędzia cyfrowe i jak posługiwać się metodą projektową w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Udział w programie jest bezpłatny, nie wymaga od prowadzących wysokich kompetencji cyfrowych ani też wykupienia licencji na narzędzia czy aplikacje. Do prowadzenia zajęć z młodzieżą w pełni przygotowuje kurs e-learningowy, dokładnie omawiający scenariusze zajęć, a zespół programu jest do dyspozycji w razie wszelkich pytań i wątpliwości.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie http://madrzycyfrowi.pl/

W nowej edycji programu organizatorzy zaproponowali nową, elastyczną formułę, uwzględniającą potrzeby i możliwości instytucji w nim uczestniczących. Warsztaty z młodzieżą można teraz realizować w ciągu roku szkolnego w trybie: 12 spotkań po 1,5 godziny zegarowej każde. Można je też przeprowadzić we wcześniej proponowanym trybie 5-dniowym, podczas wakacji lub w innym czasie wolnym od zajęć szkolnych. Każdy edukator może więc dopasować plan realizacji programu MC do grafiku swojej placówki i uczestników.

Nabór do Programu MĄDRZY CYFROWI 2019 prowadzony jest w trzech terminach:

  • do 15 kwietnia: dla instytucji, które planują przeprowadzenie zajęć warsztatowych przed wakacjami,
  • do 30 czerwca: dla instytucji, które planują przeprowadzenie zajęć warsztatowych w czasie wakacji,
  • do 6 września: dla instytucji, które planują przeprowadzenie zajęć warsztatowych po wakacjach.

Bez względu na wybrany termin, II etap programu MC (realizacja projektów społecznych) kończy się w listopadzie 2019 r.

Formularz rejestracyjny i regulamin udziału w Programie MC dostępne są na: www.madrzycyfrowi.pl

Zgłoś się już dziś – dołącz do MĄDRYCH CYFROWYCH!

Informacji o programie udziela:
Joanna Górska, tel. 518 835 416, można też zadawać pytania mailowo, pisząc na adres: kontakt@madrzycyfrowi.pl

Organizator: Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org
Patronat honorowy: Biblioteka Narodowa
Partnerzy: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Wspomagania Wsi, SuperBelfrzy RP, Budząca się Szkoła, Fundacja Dbam o Mój Zasięg, Fundacja Humanites

Patroni Medialni: Radio RMF FM, RMF Classic, RMF MAXX, tytuły gazet regionalnych Polska Press Grupa, portal Junior media, magazyny Sygnał i Dyrektor, dwutygodnik Victor