Debaty społeczne w bibliotekach po raz drugi! Inauguracja w trakcie Kongresu Obywatelskiego

7 listopada 2015 r. w trakcie Kongresu Obywatelskiego odbędzie się warsztat inaugurujący II edycję projektu debat społecznych w bibliotekach pod hasłem „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową i jest ściśle powiązane z Kongresem Obywatelskim  – dorocznym wydarzeniem organizowanym od 10 lat przez IBnGR, które stanowi płaszczyznę dialogu na tematy najbardziej istotne dla rozwoju naszego kraju.

Do udziału w II edycji projektu zaprosiliśmy 50 bibliotek publicznych z całej Polski. W maju 2016 roku zorganizują one lokalne debaty społeczne z udziałem mieszkańców na tematy związane z rozwojem lokalnym. Debaty będą stanowiły kontynuację dyskusji toczonych na X Kongresie Obywatelskim, a dzięki zaangażowaniu przedstawicieli różnych środowisk lokalnych społeczności nadadzą im bardziej lokalny charakter.

W trakcie X Kongresu Obywatelskiego odbędzie się spotkanie podsumowujące I edycję projektu, a także warsztat dla organizatorów debat w ramach II odsłony przedsięwzięcia.

Zachęcamy do obejrzenia programu “Echa dnia” w TVP Regionalnej, w którym Jacek Królikowski (wiceprezes FRSI), Izabela Bochińska (dyrektor biblioteki w Wołominie) i dr Maciej Tarkowski (Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Instytut Geografii UG) rozmawiali na temat kompetencji przyszłości:
http://regionalna.tvp.pl/22476580/02112015

W I edycji projektu, w marcu 2015 roku odbyło się 40 podobnych debat pod hasłem „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła”. W dyskusje na temat kompetencji i postaw Polaków zaangażowało się ponad 1 000 osób. Wnioski z projektu przedstawiania Raport.

debaty-biblioteki-2015 (1)

debaty-biblioteki-2015 (2)
debaty-biblioteki-2015 (4)
debaty-biblioteki-2015 (5)
debaty-biblioteki-2015 (6)

debaty-biblioteki-2015 (7)

Strona Kongresu:

http://www.kongresobywatelski.pl/

Raport:

http://www.kongresobywatelski.pl/wp-content/uploads/2015/04/RAPORT_Z_DEBAT_KOMPETENCJE-PRZYSZŁOŚCI.pdf