Europejski Tydzień Kodowania – FRSI przyłącza się do akcji, zapraszamy i Was!

Październik to idealna okazja, żeby rozpocząć przygodę z programowaniem! Od 15 do 23 października w całej Europie trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2016). Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Przyłączcie się!

Dla instytucji, które do tej pory nie prowadziły żadnych aktywności związanych z kodowaniem, jest to świetna okazja, by zacząć i sprawdzić, czy takie warsztaty spodobają się użytkownikom. Doświadczeni organizatorzy mogą spróbować nowych narzędzi, a także zainteresować programowaniem nowe grupy użytkowników. Co ważne, aby zorganizować wydarzenie w ramach akcji, niepotrzebne jest żadne doświadczenie w prowadzeniu podobnych zajęć.

JAK MOŻECIE SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Wystarczy, że zorganizujecie wydarzenie zachęcające do nauki programowania. Zakres tematyczny jest szeroki, w akcję wpisują się również zajęcia z zakresu pobudzania kreatywności czy druku 3D. My proponujemy Wam:

1: Cody Roby 

to gra planszowo-karciana, którą sami możecie wydrukować na zwykłej biurowej drukarce. Jednym słowem to nauka programowania bez użycia komputera! To świetny pomysł na zajęcia dla osób, które nigdy wcześniej nie programowały oraz dla organizatorów bez doświadczeń w zajęciach z kodowania.

pobierz instrukcję gry (plik pdf) >

2: CodeMonkey

to aplikacja do samodzielnej nauki programowania (wymagane są komputery i dostęp do Internetu) – pomysł na zajęcia dla osób, które nigdy wcześniej nie programowały, może też być kontynuacją zajęć Cody Roby. Ten pomysł mogą z powodzeniem wykorzystać organizatorzy bez doświadczenia w zajęciach z kodowania.

przejdź na stronę gry: www.playcodemonkey.com >

3: Kodu Game Lab

scenariusz zajęć do tworzenia gier 3D (wymagane komputery i wcześniejsza instalacja oprogramowania) – pomysł na zajęcia głównie dla osób, które wcześniej programowały, do wykorzystania przez organizatorów, którzy prowadzili już zajęcia z programowania.

pobierz instrukcję (plik pdf) >

pobierz Scenariusz (plik .ppt) >

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na aktywności w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i do promocji wydarzeń organizowanych lokalnie. 10 października o godz. 10.00 odbędzie się webinarium „Włącz się w Tydzień Kodowania”, podczas którego szczegółowo omówimy, jak włączyć się w Tydzień Kodowania i zaprezentujemy przygotowane z tej okazji materiały. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Aby dołączyć do spotkania należy zarejestrować się, klikając w ten link: https://frsi.clickmeeting.pl/europejski_tydzien_kodowania/register

Serdecznie zachęcamy do organizowania wybranych aktywności oraz do rejestracji wydarzeń na ogólnoeuropejskiej mapie aktywności w ramach Tygodnia Kodowania 2016.

ZOBACZ MAPĘ WYDARZEŃ: HTTPS://EVENTS.CODEWEEK.EU >

 

Dla organizatorów, którzy zgłoszą swoje wydarzenia (wymagane jest założenie konta), a po zajęciach prześlą krótkie podsumowanie, przygotowane zostaną certyfikaty. Formularz jest w języki angielskim, przygotowaliśmy dla Was wskazówki z tłumaczeniem:

zajrzyj do wskazówek z tłumaczeniem >

 

Polska strona akcji:

https://codeweek.org.pl/