Biblioteki przyjazne sztabom WOŚP!

Od ponad 20 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyzwala pozytywną energię i mobilizuje miliony Polaków do aktywności i hojności. Z kolei biblioteki to znakomite miejsca spotkań i wspólnych działań.

Wspólnie z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy akcję „Biblioteki to miejsca przyjazne sztabom WOŚP”. Do udziału w niej zachęcamy wszystkie biblioteki publiczne!

LOGO_WOSP

Biblioteki mogą być przyjazne sztabom WOŚP:

  • oferując im przestrzeń w bibliotece na spotkania sztabu i wolontariuszy czy przechowanie rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia zbiórki publicznej podczas Finału (puszek, identyfikatorów, plakatów itp.)
  • udostępniając swój sprzęt: komputery z dostępem do Internetu, aparaty fotograficzne, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne,
  • pomagając w obsłudze komputera i Internetu, w szczególności przy obsłudze systemu online WOŚP,
  • organizując u siebie – wspólnie ze sztabem WOŚP – imprezę zamkniętą podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12 stycznia 2014 roku).

Dzięki bibliotekom sztaby WOŚP będą mieć miejsce do zorganizowania spotkań rekrutacyjnych, informacyjnych i szkoleniowych dla wolontariuszy, dostęp do systemu online WOŚP, możliwość wydrukowania różnych materiałów czy zrobienia wolontariuszom zdjęć do identyfikatorów. Mogą także pozyskać partnera do organizacji imprezy podczas Finału.

Do akcji można zgłaszać się do 30 października 2013 roku.

Jak to zrobić? Wszystkie ważne informacje oraz instrukcja krok po kroku znajduje się na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/biblioteki_przyjazne_sztabom_wosp/o_akcji.

Wszystkie biblioteki, które zgłaszają się do akcji są oznaczane na mapie bibliotek przyjaznych sztabom WOŚP, która znajduje się na stronie: http://formularz.wosp.biblioteki.org/pl/