9. kongres bibliotek publicznych 15-16.11 w Łodzi!

Zapraszamy na 9. ogólnopolski kongres bibliotek publicznych, który odbędzie się 15-16 listopada w Fabryce Sztuki w Łodzi. Tym razem skupimy się na bibliotece jako miejscu współdziałania i współpracy, a także na wspólnym świętowaniu jubileuszu 10-lecia FRSI w gronie bibliotekarzy i przyjaciół bibliotek z całej Polski – Nie byłoby nas bez Was!

Mówi się, że do stworzenia dobrej opowieści potrzeba dwóch czynników: zwyczajnych bohaterów i niezwykłych okoliczności, którym stawiają czoła. Gdybyśmy mieli wyreżyserować film o bibliotece na podstawie 10 lat fundacyjnych doświadczeń, to ta opowieść wyglądałaby inaczej. Tylko w bibliotece zobaczysz, jak niezwykli ludzie, działając w bardzo zwyczajnych okolicznościach, czynią tak nadzwyczajne rzeczy – wymieniają się wiedzą, dzielą pomysłami i wspierają w trudnych chwilach, nie zapominając o świętowaniu sukcesów. W bibliotece każdy dzień jest mariażem kina akcji z elementami wątków familijnych, a czasami zdarzają się również romanse ☺ I. O tym wszystkim będzie tegoroczny kongres.

Zapraszamy ponownie do Fabryki Sztuki w Łodzi. Jak co roku szykujemy dla was ciekawe warsztaty, prezentacje oraz mnóstwo aktywności w kuluarach. A wszystko to w iście oscarowym stylu – marka filmowej Łodzi zobowiązuje! Ale to nie koniec atrakcji, bowiem wieczorem zaprosimy Was na urodzinowe przyjęcie FRSI i tańce przy muzyce na żywo. A drugiego dnia wspólnie spojrzymy w przyszłość, by korzystając z wiedzy ekspertów i Waszego doświadczenia nakreślić scenariusze przyszłości bibliotek.

Więcej szczegółów na temat programu kongresu „Brawo Wy! Brawo My!” opublikujemy już niebawem.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, aby na bieżąco otrzymywać informacje o kongresie: https://www.facebook.com/events/1839069156179036/

Program kongresu i pozostałe informacje już niedługo znajdziecie na stronie http://kongresbibliotek.org/

Bądźcie z nami i tym razem! Razem kontynuujmy kongresową opowieść!