105 miejscowości w kolejnej edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Już jesienią młodzież w ponad 100 miejscowościach rozpocznie swoją przygodę z programowaniem w ramach kolejnej edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Znamy już wyniki rekrutacji – do udziału w projekcie zakwalifikowało się 105 instytucji, zlokalizowanych w miejscowościach liczących do 100 tysięcy mieszkańców. Serdecznie gratulujemy!

Lista przyjętych >

CO SIĘ WYDARZY,
czyli ponad 200 warsztatów z robotami!

W instytucjach tych zorganizowane zostaną warsztaty z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch, które poprowadzą młodzi profesjonaliści – pasjonaci programowania. Uczestnicy zajęć (dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat) dowiedzą się, czym jest kodowanie, a także stworzą swoje pierwsze aplikacje, których działanie będą mogli przetestować wprawiając w ruch roboty.  Między 15 września a 30 listopada odbędzie się ponad 200 takich warsztatów.  Organizatorzy zajęć będą mogli również skorzystać z oferowanego wsparcia (scenariusze zajęć, możliwość wypożyczenia robotów, materiały promocyjne) w powoływaniu Lokalnych Klubów Kodowania, dzięki którym będą mieli możliwość zapewnić kontynuację zajęć z programowania w swojej miejscowości.

W ramach pierwszej edycji projektu, realizowanej jesienią 2015 r. w podobnych warsztatach wzięło udział blisko 4000 młodych osób. W 70 instytucjach powstały Lokalne Kluby Kodowania, w których uczestnicy zajęć zgłębiają tajniki kodowania pod okiem lokalnych trenerów.

finch

 

Celem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Druga edycja projektu została objęta patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.