Szukamy wykonawcy do przygotowania narzędzi badawczych i przeprowadzenia badań ewaluacyjnych

Zapraszamy do składania ofert na przygotowanie narzędzi badawczych i przeprowadzenie badań ewaluacyjnych pozwalających ocenić społeczną przydatność wdrażania projektu „Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej.”

Celem projektu jest wzmacnianie kultury demokratycznej i świadomości obywatelskiej wśród społeczności lokalnych w Polsce poprzez:

  • zachęcenie mieszkańców i mieszkanek, także tych mniej dotąd obecnych i aktywnych społecznie, do wymiany poglądów – rozmów, dyskusji na ważne dla nich tematy – poza własnymi bańkami informacyjnymi (z osobami mającymi odmienne poglądy),
  • podnoszenie kompetencji wyszukiwania, weryfikacji i posługiwania się informacją, zwłaszcza umiejętności jej krytycznej analizy i oceny,
  • podnoszenie umiejętności wspólnego budowania, podnoszenia i udostępniania wiedzy pozwalającej podejmować decyzje w wyniku konstruktywnych dyskusji opartych o wiarygodne źródła informacji.

Termin realizacji zamówienia:
Od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2023 r.

Szacunkowy budżet zamówienia:
30.000-38.000 zł brutto

Zadaniem Wykonawcy będzie:

  1. Stworzenie zespołu badaczy i badaczek przygotowujących narzędzia (patrz dalej) i prowadzących badania.
  2. Zaplanowanie badania, w tym metod, sposobów (m.in. ankiety, wywiady, wywiady online, focusy online) i narzędzi zbierania danych – zakładamy, że dane do analizy dostarczać będą – posługując się narzędziami i wytycznymi zespołu badaczy i badaczek – osoby zaangażowane w realizację projektu (np. przewodnicy i przewodniczki czy tutorzy i tutorki – wypełniając uwzględniające pytania badaczy i badaczek sprawozdania z realizacji swoich działań). Mile widziane będą wyjazdy badaczy w teren. Jeśli zespół badaczy i badaczek zobaczy w tym korzyść i szansę dla realizacji badań, Zamawiający widzi także możliwość zaangażowania (za odrębnym wynagrodzeniem i na podstawie odrębnej umowy) członków/członkiń zespołu badawczego w roli tutorów/tutorek – a więc osób wspierających bezpośrednio zespoły przewodników i przewodniczek w doprecyzowaniu tematów, przygotowaniu i przeprowadzeniu dobrych rozmów, w tym obserwujących przebieg wybranych dobrych rozmów. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia do pełnienia roli tutora/tutorki.
  3. Przygotowanie narzędzi zbierania informacji i ewentualnych wytycznych posługiwania się nimi.
  4. Kontakt z osobami zaangażowanymi w projekt w celu zbierania danych czy pozyskania kontaktów (np. do osób biorących udział w spotkaniach dialogowych).
  5. Regularne zbieranie informacji zgodne z przedstawionym harmonogramem badania.
  6. Analiza informacji i przygotowywanie wniosków cząstkowych (przekazywanych Zlecającemu dwa razy dla każdej edycji wdrażania – tak, by mogły być wykorzystywane na bieżąco w jak najlepszym planowaniu i realizacji działań) oraz raportu końcowego, a także streszczenia zawierającego założenia, najważniejsze wyniki i główne wnioski z raportu w postaci prezentacji power point – przekazanego nie później niż do 30 listopada 2023 roku.
  7. Udział w przynajmniej dwóch spotkaniach wewnętrznych zespołu Zamawiającego, na których przedstawi wnioski z raportów cząstkowych.
  8. Udział w otwartym wydarzeniu Zamawiającego i zaprezentowanie głównych wniosków z raportu.

Opis warunków udziału

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci, którzy spełnią poniższe warunki:

  1. posiadają doświadczenie w realizacji podobnych zamówień w ostatnich 3 latach (tj. od 30.08.2019 do 30.08.2022) na potwierdzenie którego przedłożyć należy referencje od instytucji /organizacji współpracujących wcześniej z Oferentem,
  2. złożą skan odręcznie podpisanej oferty lub złożą ofertę podpisaną za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego) przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentacji podmiotu w wymaganym terminie wskazanym w zapytaniu ofertowym,
  3. oferta będzie czytelna i zgodna z zapytaniem ofertowym,
  4. oferta zostanie złożona na formularzu ofertowym wg. wzoru stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania.

Kryteria wyboru Wykonawcy

Przy wyborze Wykonawcy Zamawiający weźmie pod uwagę następujące kryteria:

  1. jakość oferty, według kryteriów zawartych we wzorze oferty, stanowiącym załącznik nr 1,
  2. cena brutto realizacji zamówienia.

Termin złożenia oferty

Oferty należy złożyć elektronicznie w terminie do 14 września 2022 do godz. 23.59, w postaci pliku pdf, który stanowi skan podpisanego przez uprawnionych do reprezentacji Oferenta lub plik podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym), na adres: adriana.skutynska@frsi.org.pl.

Do pobrania:
Treść zapytania wraz z załącznikiem (pdf)
Załącznik nr 1 – formularz oferty (docx)