Zgłoś swoją bibliotekę do konkursu „Książki do zadań specjalnych”!

Wszystkie biblioteki publiczne i szkolne zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu „Książki do zadań specjalnych” Wydawnictwa Widnokrąg. Zgłoszenia do konkursu odbywają się zgodnie z zasadą „Kto pierwszy, ten lepszy” (maksymalnie do 15 czerwca).

 

Do konkursu przyjmiemy 70 bibliotek, według kolejności zgłoszeń. Przyjęte biblioteki otrzymają książkę Lai Aguilar pt. „Wolfgang (niezwyczajny)” wydaną przez Wydawnictwa Widnokrąg w ramach projektu „Książki do zadań specjalnych”. Zadaniem bibliotek będzie przeprowadzenie zajęć dla dzieci i/lub młodzieży (12-15 lat), inspirowanych tą książką, a następnie umieszczenie relacji w Internecie. Dodatkowo, trzy biblioteki, które przygotują najciekawsze, najbardziej oryginalne i atrakcyjne relacje ze spotkań, zostaną nagrodzone zestawem książek z projektu „Książki do zadań specjalnych” Wydawnictwa Widnokrąg.

Konkurs współorganizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić krótki formularz online dostępny na stronie: https://forms.gle/7D1UpfbiWgjmoXeBA

Uwaga! Trzeba zrobić to szybko, ponieważ stosujemy zasadę „kto pierwszy, ten lepszy”.

O KSIĄŻCE

Wolfgang lubi spisywać listy różnych rzeczy, wie, jak dolecieć na Jowisz, a jego życiem rządzą logika i… muzyka. Tę ceni ponad wszystko. W rzeczywistości chłopiec dużo lepiej rozumie nuty niż ludzi, którzy go najczęściej drażnią. Wolfgang jest chłopcem w spektrum autyzmu.

Po nagłej śmierci matki jedenastoletni Wolfgang musi zamieszkać z ojcem, którego zupełnie nie zna. Postanawia uciec, by rozpocząć naukę w najlepszej akademii muzycznej na świecie, w końcu jest geniuszem – ma iloraz inteligencji 152 i wybitne zdolności muzyczne. Ale nie jest łatwo uciec niepostrzeżenie w kostiumie astronauty i hełmie na głowie…

Nieprawdopodobna historia Wolfganga pozwala spojrzeć na świat oczami osoby w spektrum autyzmu. To opowieść o stracie, marzeniach i potrzebach niezwyczajnego dziecka. Cenny głos w dyskusji dotyczącej neuroróżnorodności oraz świetny punkt wyjścia do dyskusji z dziećmi na ten temat. Pokazuje, że odmienność może być darem, nie problemem, o ile jest otoczona otwartością i miłością. Choć pod pewnymi względami Wolfgang wcale nie różni się od innych dzieci.

PRZEBIEG KONKURSU

Biblioteki wypełniają formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://forms.gle/7D1UpfbiWgjmoXeBA – liczy się czas, bo do udziału w konkursie zakwalifikuje się 70 bibliotek, które zgłoszą się jako pierwsze.

Uwaga! Każda biblioteka (rozumiana jako biblioteka główna wraz z filiami) może się zgłosić tylko raz.
Konkurs rozpoczyna się w dniu 3 czerwca 2022 roku i kończy się w dniu 15 października 2022 roku według poniższego harmonogramu:

  • przyjmowanie zgłoszeń od Bibliotek, wyłonienie maksymalnie 70 Bibliotek według zasady „kto pierwszy ten lepszy” – od 3 do 15 czerwca 2022 roku,
  • wysyłka Książek do Bibliotek – do 1 lipca 2022 roku,
  • koniec realizacji zadania konkursowego przez Biblioteki poprzez nadesłanie Relacji do Organizatorów – do 30 września 2022 roku, godz. 23.59.59,
  • wybór trzech najciekawszych Relacji przez Organizatorów – do 12 października 2022 r.

Listę bibliotek przyjętych do konkursu ogłosimy na stronie www.biblioteki.org. Informację o zakwalifikowaniu bibliotek prześlemy także mailem na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym (do 17 czerwca 2022 r.).

KONTAKT:

Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować do Agnieszki Koszowskiej, agnieszka.koszowska@frsi.org.pl.

Pobierz dokumenty: